Fulya DavasıHaberHürser TekinoktaySpor HaberleriVideo Haber

Fulya davası kazanıldı, şimdi ne olacak? “Demirören’in TFF başkanlığı da tartışılır” (Video)

Demirören

7 yılı aşkın süredir devam eden Fulya davasında bugün karar çıktı ve Yıldırım Demirören yönetiminin 2008’deki Mali ve Genel Kurul’daki ibrası iptal edildi. Peki bundan sonra neler yaşanacak?

CNN Türk canlı yayınına katılan Spor hukukçusu avukat Şekip Hardal, Fulya davasından sonra yaşanması muhtemel gelişmeleri şöyle anlattı:

“O gün itibariyle toplantıda hazır bulunan veya bulunmayan genel kurul üyelerinin açmış olduğu bir dava söz konusu. 2008 yılında bu dava açılmış. Bu karar, Beşiktaş Yönetim Kurulunun mali anlamda ibra edilmediği anlamına geliyor. Yani bu ne demektir: O dönemki yönetim kurulunun Beşiktaş’a vermiş olduğu zararlardan dolayı sorumlu olduğu anlamına geliyor. Sizin de bilginiz var. Şu anda FIFA’nın mali kriterleri var ve bu mali kriterler konusunda bütün kulüpler sorun yaşamakta. Benim kanaatim Beşiktaş yönetim kurulunun derhal toplanarak o dönemde yönetimde bulunan üyeler hakkında hukuki işlem başlatması gerekiyor. O günkü Beşiktaş başkanı şu andaki Türkiye Futbol Federasyonu başkanı. Hukuki kararın kesinleştiği tarih itibariyle bence sayın Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığında bulunması da tartışılır hale gelir diye düşünüyorum.

Bu kararla birlikte şu anki yönetim kurulu toplanarak o dönemki yönetim kurulundan bu parayı isteyebilir. Ayrıca bu ceza hukuku anlamında zamanaşımı süresi geçmediyse görevi ihmal anlamına da gelir. Görevi ihmal anlamında da bir şikayet söz konusu olabilir. Şu andaki Beşiktaş yönetim kurulu ne yapacak onu bilmiyoruz. Ama hem cezai hem hukuki anlamda bir süreç başlatılabilir. Belki bir bağımsız denetim firmasına o dönem mali anlamda denetlenebilir.

Fulya davasının geçmişi ve bilinmeyenleri için tıklayın

Fulya konusunda da yapılabilecek şey zararın tazminidir. Zararın tazmini de ibra edilmeyen yönetim kurulu üyelerinden tahsil yoluna gidilebilir. Beşiktaş yönetim kurulu cesaret gerektiren bu kararı almalıdır bence.”

Haberin videosu;

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu