Fuat Yaman Beşiktaş Mersin İdman Yurdu maçını değerlendirdi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

NationalTurk yorumcusu Fuat Yaman, dün oynanan ve siyah beyazlıların 2-1 kazandığı Beşiktaş Mersin İdman Yurdu maçını yorumladı:

Kolay Olmadı

Takır takır oynanan tipik bir lig maçı oynandı. Atiba’nın yokluğunda savunma zaafı göstermesi muhtemel takımda Veli 2 hatta 3 kişilik oynayınca fazla problem olmadı.

Tita’yı kulübede başlatıp yerine direnci artıracak orta alan oyuncusunu tercih eden Rıza hoca da işi sert mücadeleye döken anlayışı benimsemişti.

Atak ve baskılı oynayan Beşiktaş pozisyon bulmakta zorlandı. Tartışılan penaltı pozisyonu dışında organize gelişen ilk atakta gol geldi. Golden sonra karşı atakta 2. yi bulacak elverişli pozisyonları final paslarındaki hatalar sonuca çevirmedi. Mersin orta alandan oyuncu eksiltip hücuma Sinan’ı alınca oyun az da olsa rahatladı.

İkili mücadele anlayışı yerini organize oynamaya çalışan iki takımın oyununa döndü. Beşiktaş daha etkin oynarken kalesinde tehlike de yaşamaya başladı. Kaleci Tolga’nın zamanlama hataları ve topu elinden kaçırma problemleri görüldü. Beşiktaş’ın yediği golden hemen sonra gölü bulması da iyi bir şanstı. Tıpkı golün kendisi gibi. Sonra, yine klasik şeyler yaşandı. Gereksiz geriye yaslandı. Sahadaki oyunculara panik yollayan Atınç değişikliği yaptı. Oysa Takımı öne çıkarıp oyunu önde oynama anlayışının gelişmesi gerekiyor. Biliç’in bu konuda hala farklı bir uygulamaya gitmemesi şaşırtıcı. Bu yüzden kaybedilmiş bir dolu maç varken, bütün derbileri bu yüzden kaybetmişken, bu yanlışta bu ısrar anlaşılamıyor. Sosa oynadığı bölümlerde oyuna kalitesini yansıtan yegane oyuncuydu. Çabuk ve doğru oyun anlayışından örnekler verdi. İkinci yarı Serdar çok iyi oynadı. Atakta ve savunmada gereken ne varsa yaptı. Ersan da savunmada iyi oynadı. Demba Ba ve Olcay çok çalıştı. Gökhan etkisiz ve temposuzdu. Veli Beşiktaş’ı bir kişi fazla oynatan ve sahanın en iyi futbolcusuydu tartışmasız. Mersin beklediğimin üstünde bir oyun oynadı. Sınırlı kadrosuyla oyunun büyük bölümünde tehdit oluşturdu.

Fuat Yaman

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: