BeşiktaşBJK HaberleriSpor Haberleri

Beşiktaş Kulübü “Dünya Beşiktaşlılar Günü” Mesajı yayınladı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi resmi siteden ilk kez Dünya Beşiktaşlılar Günü Mesajını yayınlayan başkan oldu.

Ahmet Nur Çebi’nin Dünya Beşiktaşlılar Günü mesajı şöyle oldu;

Değerli Beşiktaşlılar,

Hepimizin bildiği gibi bu sene cumhuriyetimiz, vatanımız, milletimiz ve camiamız adına çok şey ifade ediyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz şu günlerde var gücümüzle “Yaşasın CUMHURİYET” diyerek, 29 Ekim’e doğru kanat çırpmaya başladık.

Kulübümüz, mart ayı içerisinde 120. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Yaşadığımız deprem felaketi dolayısıyla yapmayı planladığımız ve Beşiktaşlılığımıza yaraşır birçok etkinliği daha sonra gerçekleştirmek üzere ertelemiş bulunuyoruz.

19.03.2023 ise bildiğiniz gibi Dünya Beşiktaşlılar Günü olarak kutlanıyor. Bu vesileyle yeryüzündeki tüm Beşiktaşlı dostlarımızın bu anlamlı gününü can-ı gönülden kutluyorum.

“Bir gün değil, her gün Beşiktaş” diyerek, nice anlamlı günlerimizde buluşmak dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.

Ahmet Nur Çebi
BJK Yönetim Kurulu Başkanı

Dünya Beşiktaşlılar günü ne zaman, nasıl ortaya çıktı?

Dünya Beşiktaşlılar Günü hakkında detaylar merak ediliyor. Beşiktaş taraftarları için ayrı bir öneme sahip olan bu özel günün detayları Beşiktaş Postası arşivlerinde yer alıyor.

Arama motorlarında ise Dünya Beşiktaşlılar günü ne zaman, bugün mü? Dünya Beşiktaşlılar günü neden var, nasıl ortaya çıktı? soruları aratılıyor.

“Dünya Beşiktaşlılar Günü” ilk kez 19 Mart 2012 tarihinde Hürser Tekinoktay’ın 25 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Başkanlık seçimleri öncesi Fikret Orman’ın ‘KAN ve GÖZYAŞI’  kelimelerini Beşiktaş Kulübü ile kullanmasının ardından Tekinoktay tarafından “Beşiktaş artık çaresiz kalmayacak.” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

“Dünya Beşiktaşlılar Günü” ilk kez nasıl dile getirildi

28 Şubat 2012 yılında Yıldırım Demirören’in istifa etmesiyle birlikte boşalan Beşiktaş JK Başkanlığı için yapılacak seçimlerden bir kaç gün önce Demirören’den boşalan BJK Başkanlığını vekaleten yürüten Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz 13 Mart 2012 tarihinde 25 Martta yapılacak olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olduğunu açıklamış ve Beşiktaş Kulübü’nün Onursal Başkanı Süleyman Seba da, 25 Mart’ta yapılacak seçimde Yalçın Karadeniz etrafında birleşme tavsiyesinde bulunmuştu.

Yıldırım Demirören’in istifasının ardından geçici olarak Kulüp Başkanlığı görevini de üstlenen Yalçın Karadeniz’in seçimlere 12 gün kala yaptığı bu açıklamasının ardından başkan adaylığı için ismi geçen Serdal Adalı da adaylık girişimlerinden vazgeçmişti.

Yalçın Karadeniz yaptığı yazılı açıklamada adaylığını şu sözlerle ifade etmişti.

“Unutulmaz başkanımız sayın Süleyman Seba’nın, kulübümüzde başlayan yeni bir başkan ve yönetim kurulu seçim süreci için şahsımı başkan adayı olarak işaret etmesini emir kabul ettiğimden, bu ulvi göreve aday olduğumu Beşiktaş ve spor kamuoyumuzun bilgilerine saygılarımla arz eder, yüce Beşiktaşımız için hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Yalçın Karadeniz’in yaptığı bu açıklamadan sonra Serdal Adalı’nın adaylıktan çekilmesinin ardından siyah-beyazlı kulubün efsane başkanı Süleyman Seba seçimde taraf oluyor diye eleştiriler alınca “Yapılacak seçimlerde hiç kimsenin tarafı olmadığını” yazılı bir açıklama ile duyurdu.

 

 

Bu açıklamanın olduğu günlerde adı Başkan adaylığı için ismi hiç geçmeyen Fikret Orman 13.03.2012 günü 25 Mart Pazar günü yapılacak Olağanüstü seçimli kongre öncesi, başkan adayı olacağını açıkladı.

Süleyman Seba’nın açıklaması ve bu gelişmeler üzerine, 25 Mart’ta yapılacak Beşiktaş Olağanüstü seçim kongresine başkan adayı olarak gireceğini açıklayan Divan Başkanı Yalçın Karadeniz,  16 Mart 2012 günü “Sayın Onursal Başkanımı üzmemek ve yanlış anlamayı düzeltmek adına ve de bu durumun devamı etik olmayacağından Başkanlık adayı müracaatımı geri çektiğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum” diye yeni bir açıklama yaptı.

Yalçın Karadeniz çekildi

Beşiktaş camiasında yaraılan bu kaos ortamı sonunda 19 Mart 2012 günü Hürser Tekinoktay ” Beşiktaş çaresiz kalmayacak” başlığıyla bir basın açıklaması yaptı.

Hürser Tekinoktay yaptığı açıklamada, seçim öncesi olanların Beşiktaş’ı çaresiz durumda gösterme çabalarının Beşiktaş’a karşı yapılan büyük bir haksızlık olduğuna dikkat çekerek bir sonraki seçimlerde aday olacağını açıkladı.

Tekinoktay 19 Mart 2012 tarihinde yaptığı bu açıklamasınının sonunda ilk kez ” Dünya Beşiktaşlılar Günü ” ibaresini kullanarak tüm camiaya seslendi.

Tekinoktay’ın açıklamasının son bölümü şöyle oldu:

“Seçim öncesi son güne kadar adaylık açıklamaları ve çekilmeleriyle tezahür eden çeşitli kongre manzaralarının Beşiktaş’a yakışmayacak şeklinden camiamızın duyduğu rahatsızlık had safhaya gelmiştir.

“Artık çaresizlik yaşanmayacak”

Bu nedenle; 25 Mart’ta yapılacak Olağanüstü Kongreden sonra, geçmişi büyük başarılarla dolu Beşiktaş’ın bundan böyle yönetsel bakımdan çaresiz kalmayacağını ve her türlü sorunun çözümü için benim ve değerli arkadaşlarımın Beşiktaş’ı yönetmeye hazır olduğumuzu ve bundan sonra yapılacak ilk kongrede Büyük Beşiktaş’ımızın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olduğumu kamuoyuna saygıyla duyururum.

Dünya Beşiktaşlılar Günü Kutlu Olsun / Hürser Tekinoktay”

 

 

 

 

‘KAN ve GÖZYAŞI’ vaat eden Fikret Orman Beşiktaş’ın yeni başkanı oldu

BJK Başkanlık seçimleri için aday olma süresinin dolmasına 2 gün kala adaylıktan çekilen “Yalçın Karadeniz” kaosundan seçime son anda “Şimdi değilse ne zaman” sloganıyla giren Fikret Orman ise 25 Mart 2012 tarihinde yapılan seçimlerde kullanılan 4545 oyun 4027’sini alarak Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 33. başkanı oldu.

Hürser Tekinoktay: Beşiktaş çaresiz kalmayacak

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu