Denetleme Kurulu çalışmıyor mu? 1.5 yıl geçti, ses yok!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü Divan ve Kongre üyesi Hürser Tekinoktay, Ağustos 2016’da yapılan Divan Kurulu Toplantısında Denetleme Kurulu’na Mario Gomez’in transfer süreci ve Fulya Şan Ökten Tesislerinin maliyeti ile ilgili sorduğu soru ve itirazlarına hala yanıt gelmediğini belirterek Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel’e yeniden hatırlatmada bulundu.

Hürser Tekinoktay, Denetim Kurulu Başkanlığına gönderdiği yazıda, 2016 yılının Ağustos ayında CVK Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen BJK Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada Mario Gomez transferinde futbolcu, Fiorentina veya üçüncü kişilere kulüp tarafından ödeme yapılıp yapılmadığını sorduğunu, Fulya Şan Ökten tesislerinin yenilenmesi hususunda ise 7 milyon dolarlık masraf yazılmasına itiraz ettiğini hatırlatarak bu konularla ilgili geçen 1. 5 seneye rağmen kendisine bilgilendirme yapılmadığını aktardı.

Tam 2 yıl önce Fulya Davası Kazanıldı

Bu arada hatırlanacağı gibi Fulya davasında bundan tam 2 sene önce 15 Aralık 2015’te karar çıkmış ve dava kazanılmış, Yıldırım Demirören yönetiminin 2008’deki Mali ve Genel Kurul’daki ibrası iptal edilmişti. Ancak Fikret Orman başkanlığındaki BJK yönetim kurulu kazanılan Fulya davasını Beşiktaş aleyhine temyize götürmüştü.

Hürser Tekinoktay’ın Denetleme Kurulu Başkanlığına yolladığı yazının tam metni şöyle;

06.8.2016 tarihinde CVK Bosphorus Otel’de gerçekleşen BJK Divan Kurulu Toplantısında BJK Denetleme Kurulu Başkanlığına ve sayın başkanına, kürsüde yapmış olduğum konuşma sırasında Mario Gomez ile ilgili Fiorentina, Mario Gomez veya 3.kişilere BJK Derneği tarafından bir ödeme yapılıp yapılmadığını sormuştum.
Yine; 15 Kasım 2015 Tarihinde CVK Bosphorus Otel’de gerçekleşen divan toplantısı esnasında Şan Ökten tesislerinin yenilenmesi hususunda yöneticilerin bütçeye 7 milyon usd gibi bir masraf yazmalarına İtirazımın bulunduğunu, gerekçesinin Fulya Süleyman Seba Tesislerinin projesi esnasında müteahhidin burayı yapma taahhüdünün derneğimize verildiği ve yazılı bir sözleşmesi olduğu ve bunun İçişleri Bakanlığı denetçileriyle Fulya Davası mahkeme kayıtlarında da birer örneğinin bulunduğunu bildirmiştim.

Sormuş olduğum konular ile ilgili tarafıma bilgi verileceğini müteakip seferler de söylemiş olduğunuza ve hatta bir denetleme kurulu toplantısında telefon ile şahsımı arayıp avukatınız ve diğer üyeler dahil yapılmış olan konferans sonucunda yine bilgilendirme yapılacağını söylemenize rağmen aradan geçen aylar ve yıllar sonucu hala en ufak bir bilgi yapılmamıştır.
Sayın Feyyaz Tuncel,

Belki şahsi işlerinizin ve seyahatlerinizin yoğunluğu olabilir.
Ancak Beşiktaş JK Derneğimizin böyle önemli bir kurulunun hem kanunen hem de var olunan önemli ve kutsal sorumluluğa istinaden kurulumuzun muntazam ve en yüksek ciddiyet ile çalışması gerektiğini sizler ve tüm üyelerimizin en hassas şekilde değerlendirmesi önemli bir husustur.
Aksi takdirde 5253 sayılı dernekler kanunun belirlediği usulleri uygulamak ve takip etmekle yükümlü olan kurullarımızın kulüp içindeki uygulama yollarının çalışamaz ve işlemez hale gelmesi derneğimize maddi ve geleneksel olarak zararlar verebilecek bir yapıyı oluşturabilir.

Bilgilerinize sunar, gerekli işlemlerin yapılmasını tekrar hatırlatırım.
Saygılarımla,

Hürser Tekinoktay
BJK Divan Kurulu ve Kongre Üyesi

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: