HaberSpor Haberleri

CHP Beşiktaş’ta deprem! Açıklama gelmedi istifa geldi!

Uğur Büyükbalkan

CHP Beşiktaş İlçe Teşkilatı toplantısında Asım Kantoğlu’nun malvarlığına ilişkin bazı belgeler göstermesi üzerine Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısı Uğur Büyükbalkan istifa etti. Beşiktaş Postası, Asım Kantoğlu’nun iddialarını daha önce de gündeme getirmiş, İsmail Ünal ve Uğur Büyükbalkan bir açıklama yapmamıştı.

9 yıldır Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Uğur Büyükbalkan mal varlığıyla ilgili tartışmaların ardından istifa etti. CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner, Aykut Erdoğdu, Muharrem Işık’ın da katıldığı 5 Nisan’daki CHP ilçe teşkilatı toplantısında Beşiktaş CHP üyesi ve eski Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürü Asım Kantoğlu, Büyükbalkan’ın ve ailesinin 2005-2012 arasında 8 gayrikenmul sahibi olduğunu ve bunların değerinin milyon liraları bulduğunu iddia etti ve 2 de tapu gösterdi.  Asım Kantoğlu toplantıda yaptığı konuşmada tapulardan birinin Sarıyer’de Sanatçılar Sitesi’nde 3 katlı bir villaya, diğerinin ise Maslak Megakent’te 275 metrekarelik bir daireye ait olduğunu ileri sürdü. İddiaların ardından Uğur Büyükbalkan istifa etti.

Fakat Uğur Büyükbalkan Vatan gazetesine yaptığı açıklamada sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini ileri sürdü.

İddialarının belgelerinin olduğunu ve belgesiz konuşmadığını dile getiren Asım Kantoğlu “Beyoğlu’nda oğlunun üzerine 4 katlı bina var. Sanatçılar sitesindeki 3 katlı villası vardı ve 2012’de sattı. Bu parayla da oğluna ABD’de ev aldı. Ayrıca Etiler’de eşi üzerine bir dairesi de var” dedi.

Asım Kantoğlu: Şirketi sürekli zararda ve tasfiye halinde!

Teşkilat toplantısında konuşan Asım Kantoğlu, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Uğur Büyükbalkan’ın BAK Yayıncılık ve Reklam şirketinin tasfiye halinde olduğunu söyledi. Beşiktaş Kulübü Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı ile ortak olan Uğur Büyükbalkan’ın şirketinin 2008’de 2 bin, 2009’da 7 bin, 2010’da ise 27 bin lira zarar ettiğini ileri süren Asım Kantoğlu, şirketi tasfiye halinde olan bir siyasinin bu kadar malvarlığı olmasının düşündürücü olduğunu belirtti.

İsmail Ünal Beşiktaş Postası’nın haberini kaldırmak istemişti

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, CHP Beşiktaş İlçe Teşkilatı’nın toplantısında Asım Kantoğlu’nun konuşmasının yer aldığı haberimizi ve konuşmanın videosunu avukatı Önder Öztürel aracılığıyla kaldırmamızı istemişti.  CHP Beşiktaş İlçe teşkilatının düzenlediği toplantıda aralarında Uğur Büyükbalkan’ın da olduğu bazı üyeler ile İsmail Ünal’ı eleştiren konuşmalar yapan Asım Kantoğlu’nun videosunu Beşiktaş Postası da halkın ve CHP’lilerin haber alma özgürlüğünü göz önünde tutarak yayınlamıştı.

Ancak Beşiktaş Belediye Başkanı CHP’li İsmail Ünal’ın avukatı Önder Öztürel’in Beşiktaş Postası’na gönderdiği yazıda toplantıda yapılan konuşmaların kendisini karalamaya yönelik olduğunu iddia ederek “Çamur at izi kalsın” anlayışıyla ve politik amaçlara yönelik bu haksız suçlamaları, CHP’nin mevzuatına aykırı olarak kayda aldıran ve yayınlayan kişi veya kişilerin siyasal haklarını kullanmak, haksızlıkları tartışmak, eleştiride bulunmak gibi amaçlardan öte, salt İsmail Ünal’ın siyasi kariyerine yönelik karalayıcı amaçlar izledikleri gözlemlenmektedir. Elbette siyasi platformlarda sınırları içinde kalmak kaydıyla eleştiri yapılması doğaldır. Elbette ki, bu eleştirilerin sosyal medyada yayınlanması doğaldır. Ancak eleştiri adı altında ve sınırlar aşılarak suçlama, karalama, iftiralar yapılmasını ve bununla da yetinilmeyip bütün bunları topluma da duyurmayı sağlayan, kişinin hukuka aykırı yöntem ve davranışlarını özgürlük kavramıyla açıklamak da mümkün değildir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama gelmedi istifa geldi!

Avukat Önder Öztürel, daha sonra Beşiktaş Postası’na gönderdiği yazıda İsmail Ünal ve Uğur Büyükbalkan’ın gerekli açıklamaları yapacaklarını umduğunu dile getirmişti. Ancak ne İsmail Ünal ne Uğur Büyükbalkan iddialar ile ilgili açıklama yaptı. Yapılmayan açıklamaların ardından da önceki gün Uğur Büyükbalkan istifa etti.

[adrotate banner=”144″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu