CHP Beşiktaş adayı Hazinedar: CHP’de demokrasi yok, Cemaat gerçeğini kabul ediyoruz

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

CHP’nin Beşiktaş Belediye Başkan adayı, Mustafa Sarıgül’ün eski partisi TDH’nin kurucularından ve Sarıgül’ün avukatlarından Murat Hazinedar oldu. Murat Hazinedar, geçmişte yaptığı sert CHP eleştirileriyle biliniyor.

Türkiye Değişim Hareketi’nin kurucuları arasında yer alan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ün avukatlarından Murat Hazinedar CHP Beşiktaş adayı oldu.

Murat Hazinedar’ın 2010 yılında CHP hakkında yaptığı açıklamaları yorumsuz olarak hatırlatıyoruz;

“Biz çok farklı bir siyaset anlayışını temsil ediyoruz. Türkiye’nin en demokratik partisini kuruyoruz. CHP’de parti içinde demokrasi yok. 3 kez CHP’den ihraç edilmiş bir kardeşinizim. Biz CHP’nin cumhuriyeti kurmuş çok farklı bir yapıya sahip olduğunu söyledik. Orayı tekrar halkın değerleriyle buluşturalım. Türkiye’deki o negatif algılamayı, yani aslında inançlardan uzak olmayan, inançlarla barışık, halkın değerleriyle barışık bir siyaset anlayışını CHP’de yeniden oluşturalım istedik. Ben Ordu Cumhuriyet Halk Fırkası’nı kuran bir dedenin torunuyum. Arzu ettim ki CHP’yi tekrar şahlandıralım. Ama maalesef bu mümkün olmadı. Verdiğimiz mücadele bireysel bir mücadele değildi.

Bugün geldiğimiz noktanın ve yaşadığımız nefes darlığının en büyük sebebi CHP’nin değişememiş olmasıdır. Bunları biz mensubu olduğumuz partide yapalım istedik. Ama bu olmadı ve partiden ihraç edildik. Hukukun verdiği meşru zeminde mücadelemizi yaptık.

Cemaatler de Türkiye’nin bir gerçeği. Tüm oluşumlara ve inançlara saygılıyız. Cemaat gerçeğini de kabulleniyoruz.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz