Haftanın OlayıBJK HaberleriSpor Haberleri

Ceyhun Kazancı: “Bruno Pinheiro ile anlaştık”

Beşiktaş Futbol A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, teknik direktör çalışmalarındaki son gelişmeleri açıkladı. Sergen Yalçın’dan sonra B planını kısa sürede devreye soktuklarını belirten Kazancı “Şu anda Portekiz Ligi’nin en başarılı teknik adamı, Estoril’in başında bulunan Bruno Pinheiro ve ekibi ile anlaştık. Raporumu yönetime sundum. Kararı başkanımız Ahmet Nur Çebi verecek” dedi.

Şampiyonluk yolunda giden Beşiktaş’ta sistem kurma karmaşası

Beşiktaş’ta yönetim Sergen Yalçın’ın ayrılmasından sonra sezonun devamında takımın başında kimin olacağı ile ilgili çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Günlerdir çözüm bulamayan hatta twitter üzerinde birbirine mesajlar veren Beşiktaş yönetimi bu hafta sonu Fenerbahçe ile oynanacak olan hayati maça Önder Karaveli ile çıkma kararı aldı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Kazancı, Sergen Yalçın’dan sonra B planını kısa sürede gündeme soktuklarını belirtirken, şunları söyledi: “Şu anda Portekiz Ligi’nin en başarılı teknik adamı, Estoril’in başında bulunan Bruno Pinheiro ve ekibi ile anlaştık. Tüm ekonomik ve teknik bilgileri rapor halinde yönetime sundum. Kararı başkanımız Ahmet Nur Çebi verecek.”

ABDULLAH AVCI’DAN SONRA ESTORIL’E DE TAZMİNAT KAPIDA !

Portekiz basınında da Bruno Pinheiro ve Beşiktaş ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. A Bola, siyah beyazlıların 600 bin Euro maaş teklif ettiği 45 yaşındaki teknik adamın meydan okumaya istekli olduğunu yazdı. Ancak gazete haberinde kulübü Estoril’in fesih için önerilecek rakamın 350 bin Euro’yu geçmediği sürece teknik direktörü bırakmaya istekli olmadığını da okuyucularıyla paylaştı. Öte yandan F.Bahçe ile pazar günü oynanacak derbi maçın biletleri bugün saat 11.00’de satışa çıkacak.

Beşiktaş Kulübü, daha önce de eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 340 bin fesih tazminatı ödeneceğini açıklamıştı.

Bruno Pinheiro Kimdir

1976 Porteki doğumlu olan Bruno Pinheiro, kariyerinin büyük bir bölümünü Portekiz, Katar ve Belçika’da çeşitli alt yaş gruplarında genç takım antrenörü olarak geçirdikten sonra Haziran 2020’de başına geçtiği Portekiz 2. Ligi ekibi Estoril ile başladı.

Portekiz liglerinin asansör ve menajer takımı olarak bilinen Estoril Pinheiro’nun takımı devir aldığından önceki sezon 3 puan farkla üst lige çıkma şansını kaybederek 2.ligi dördüncü sırada bitirmişti.

Ortalama her yıl 25 futbolcu transfer

Portekiz 1. ligine çıkan Estoril Praia aynı yıl 28 futbolcu geliş 24 futbolcu gidişinde transfer kazancı olarak sadece 1 milyon USD artıya geçmiş.  Benfica’nın geçen yılki transfer artısı Estoril’in 25 misli olmuş.

Nereden nerelere

Daha önce Gordon Milne, Christoph Daum, John Benjamin Toshack,  Karl Heinz Feldkamp,  Nevio Scala, Vicente del Bosque, Jean Tigana, Bernd Schuster gibi dünyaca ünlü hocaları getiren Beşiktaş’ta  Ahmet Nur Çebi yönetiminin sadece 1 yıllık bir 2.lig takımı deneyimi olan Bruno Pinheiro’ya Beşiktaş’ı teslim etmesi halinde kendilerine karşı eleştiri okları bitmeyecek gibi görünüyor.

Abdullah Avcı’nın Portekiz versiyonu !

Cem Durul adlı bir sporseverin : “Bruno’nun kendi saha ve seyircisi önünde karnesi çok kötü. Maçları ya tek farkla kazanmış ya da berabere kalmış garantici risk almayan bir yapısı var. Abdullah avcının Portekiz versiyonu.” paylaşımı oldukça dikkat çekti.

Nilay Yılmaz : Ceyhun Kazancı, Rizespor’da niye Bülent Uygun’la lige başlamış

ilginç bir yorumda BJK Kongre üyesi ve spor yazarı Nilay Yılmaz’dan geldi;
Ceyhun Kazancı, Rizespor’da yöneticiyken niye Pinheiro’yu getirmemiş de Bülent Uygun’la lige başlamışlar acaba?”

“Bruno Pinheiro Beşiktaşı Uçuruma Götürür.. Bunu Bilesiniz…”

Porto, Lizbon’un, Benfica’nın göremediği projeyi siz gördünüz öyle mi ?

Spor yorumcusu Burak Döşer ise; “Estoril ile Beşiktaş’ın hedeflerini bir tutan yönetim! Porto, Lizbon’un, Benfica’nın göremediği projeyi siz gördünüz öyle mi ? dedi

Mustafa Çevik: Ahmet Nur Çebi seni ülke spor medyasında en eski tanıyanım. Dön bu yoldan

Beşiktaş’ta Ceyhun Kazancı kabusu devam ediyor

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu