Adnan Dalgakıran’ın Pinheiro ile pilot takım projesi tehlikede, Bruno Pinheiro’nun fesih bedeli sürekli artıyor

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Geçtiğimiz yıldan beri olan Sergen Yalçın ve yönetim arasındaki soğuk rüzgarlar sonucu bu sezon Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş, çok tartışılan Bruno Pinheiro’yu liste başına yazmıştı.

Siyah beyazlıların prensip anlaşmasına vardığı öğrenilen Portekizli teknik adamın fesih şartları için Estoril  kulübüne ödemesi gereken bedel önce 50 bin euro olduğu daha sonra ise 100 bin euro gibi rakamlarla telafuz edilmeye başlandı.
Bu sorunun çözülmesi beklenirken Portekizli teknik adamın fesih bedelini kendi cebinden ödeyeceği ve bu rakamın 350 bin euro olduğu bilgileri öğrenilmeye başlandı.1.5 senelik imza atacak olan Portekizli hoca, toplam 900 bin Euro ücret alacak.Fesih işleminin ardından Pinheiro imza için İstanbul’a gelecek.

Siyah-beyazlılarda ikinci başkan Adnan Dalgakıran, A Spor’a yaptığı açıklamada Portekizli hocanın yakın zamanda İstanbul’da olacağını söyledi.

Adnan Dalgakıran’ın Portekizli teknik direktör Bruno Pinheiro ile pilot takım projesi

BBN Türk televizyonuna açıklamalar yapan Dalgakıran, “Bruno, büyük sürpriz olmazsa yakın tarihde burada olacak. Beşiktaş, finansal sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir başarı çok önemli. Türkiye liginde kulüplerimizin finansal olarak sürdürülebilir bir noktada olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Aynı şeyi zorlamanın hiçbir anlamı yok. Kulüp olarak artık yapmamız gereken şeyi yapacağız. Genç, dinamik bir kadro oluşturacağız. Dünyadaki genç futbolcuların daha büyük takımlara, Avrupa’daki liglere transfer olabilmek için tercih edeceği bir kulüp haline getirmemiz gerekiyor. Nitelikli futbolcuları, doğru şekilde kaynağında tespit edip burayı gider değil gelir haline dönüştürmemiz gerekiyor. Köklü bir değişim sürecindeyiz. Her değişim gibi bu da tepkiler alıyor. Ben de bir taraftar olarak baktığımda irrasyonal hareket edebiliyorum. İrrasyonal olanı rasyonal idare sanatını göstermeye çalışıyoruz. Umarım başarılı oluruz. Başarılı olursak, bu Türkiye’deki diğer kulüplere de örnek teşkil edecek ve Türk futbolunda büyük değişeme yol açacaktır. Ben başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

Estoril takımı Menajer’lerin takımıdır,

Karabük Haber Spor Editörü Mustafa Çevik ise sosyal medya hesabından: “Beşiktaş teknik direktörlük için Portekizli Bruno Pinheiro ile anlaşmış.Ahmet Nur Çebi seni ülke spor medyasında en eski tanıyanım.sen tanımazsın Pinheiro’yu. Estoril takımı Menajer’lerin takımıdır, etrafında sana Pinheiro aklını verenler ya kendi ya oğlu menajer dön bu yoldan.

Estoril başkanının damadın’da her türlü katakülle var. Ülkenin en eski kulübü Beşiktaş’a menajerlerin elinde meze yapma. Kalkamazsın sonra bu yükün altından. LÜTFEN..TEMİZ FUTBOL adına ben testi kırılmadan uyarımı yapayım.

Sayın Çebi Estoril kulübünü,Karabük’e Estorilde 150 bin € oynarken 3.2 milyon € getirilen 76 dk oynayıp yollanan A2 takımında bile kadroya giremeyen Yeşil Burunili Kuka Mirande’yi Estoril kulübünün nasıl bir çark içinde olduğunu” dedi

Mustafa Çevik: Ahmet Nur Çebi seni ülke spor medyasında en eski tanıyanım. Dön bu yoldan

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: