Beşiktaş’ta latin rüzgarı

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bahçeşehir Üniversitesi Boğaziçi salonu ve Ortaköy meydanında 8-11 Ekim tarihleri arasında Latin rüzgarları esecek.

Latin Amerika ve Karayipler ülkelerinden çok sayıda devlet adamı, sanatçı, iş adamı, uzman ve diplomatik temsilcinin katılımı ile Türk – Latin Amerika ve Karayipler Forumu yapılacak.

8-11 Ekim 2009 tarihlerinde İstanbul’da TASAM (Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi) ve TUKLAD (Karayipler ve Latin Amerika Ticaret Derneği) işbirliği ve organizasyonunda düzenlenecek “Türk – Latin Amerika ve Karayipler Forumu”nun teması “Sosyoekonomik İş Birliği ve Kültürel Etkileşim” olarak belirlendi.

TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, “Türkiye’nin çok boyutlu dış politika açılımının bir parçası olarak Latin Amerika ve Karayipler ile ilişkilerin geliştirilmesi ve sağlam bir temelde ilerlemesi için ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyellerin karşılıklı tanıtılmasına, sivil ve resmi ilgili kurumların, kanaat önderlerinin daha yoğun iş birliği, etkileşim ve iletişimine gereksinim duyulmaktadır” dedi.

8-11 Ekim 2009 tarihlerinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Boğaziçi salonunda yapılacak olan Türk – Latin Amerika ve Karayipler Forumu’nda “LAK Bölgesinde Ekonomik Dönüşüm Kalkınma ve İş Birliği”, “Tarım ve Kalkınma”, “Eğitim ve Sağlık”, “Kültür, Turizm ve Çevre”, Medya ve İletişim”, “LAK Bölgesinin Uluslararası Konjonktürde Artan Önemi” ana başlıkları altındaki konular konuşulacak. Ayrıca Latin müziğini, mutfağını Türkiye ile buluşturacak etkinlikler ve Ortaköy Meydanında halka açık bir müzikal gösteri gerçekleştirilecek.

Share.

Leave A Reply