Beşiktaş’ın Üç Silahşörleri Athos Portos Aramis – 3

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Maruf Pekcan’ın “Beşiktaş’ın Üç Silahşörleri Athos Portos Aramis – 3” başlıklı yazısı;

Son 20 yılın son halkası Aramis ve ortağı Kibar Feyzo.

Ben 45 yıldır üyeyim. Rahmetli babam sırasını savdı. Oğlum da Divan Kurulu üyesi oldu. Sarı toruna geldi o da inşallah dördüncü kuşağı iki yıl sonra temsil etmeye başlayacak.

Beşiktaş’ın son 20 yılda nerelerden nereye geldiğini kağıda dökerken bunları anlatmamın nedeni tarihimizde nice başkanlar ve yöneticiler gördük. İstisnasız hepsi görevlerini kusursuz yatılar, rakiplerimize saygı gösterdiler, saygı gördük. Beşiktaşlı onur ve duruşunu büyük bir liyakat örneği sergileyerek bugüne kadar taşıdılar. Bizim Beşiktaşlı olmamızın nedeni oldular. Allah rahmet eylesin.

Fakat laf aramızda Aramis gibi kan kırmızısı olanını hiç görmemiştik.

Kibir desen onda.

En yakışıklı o.

Beşiktaş tarihini en iyi bilen o.

Divan Kurulu üyelerine yukarıdan bakan o.

Toplantılarda kulüp borçlarının yönetilemez seviyeye ulaştığını beş yıl önce öngören ve görevi gereği açıklama yapan seçilmiş divan kurulu başkanını ortağı Kibar Feyzo’yla görevine devam etmesini mahkeme kararlarına rağmen engelleyen yine o.

Beşiktaş’ın ter dökmüş formasını giymiş eski futbolcularına sahip çıkması gerekirken suluk yakıştırması yapan o.

Üç silahşörlerin en megalomanı yine o.

Ufak bir bütçeyle idare edilecek voleybol şubesini kapatan yine o.

Genel kurul üyesine korumalarıyla birlikte dayak atan maalesef yine o.

Hiç unutmuyorum geçmiş yıl divan kurulu toplantısında konuşmacılardan biri Süleyman Abi’nin onursal başkan olmasını sağlayan önergeyi ben verdim dedi.

Bu ayağa kalktı hayır ben verdim diye itiraz etti. İyi mi. Suçun itirafı. Oysa o önerge bir madalya değil Ahmet Dursun Seba Gitsin diyenlerin, o gitmezse kulübü ellerine geçiremeyeceklerini bilenlerin imzaladıkları Rahmetli Süleyman Abi’nin değil, Beşiktaş kulübünün idam fermanıydı. Ceketini sandalyesine assa üçü de çil yavrusu gibi dağılırdı.

Israr ettik devam et dedik.

Rahmetli ben bunları hak etmedim dedi.

Arkasına bile bakmadı.

Açıkça üç silahşörlerin önergesiydi. Beşiktaş’ta idol olan birini ve onu sevenlerini çok üzdüğünün farkına bile varmamıştı. Kara cahi.

Varsa yoksa amacı tarihi stadı yıkıp yenisini yapmaktı, çünkü bu işte para vardı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz