BJK HaberleriEkonomi HaberleriFulya DavasıHaberSpor Haberleri

Beşiktaş’ın borcunu katlayacak kredi için Fulya’yı ipotek mi ettiler?/ ÖZEL

Stadı hala bitirememesine rağmen Beşiktaş’ın borcunu 926 milyon liraya çıkaran Fikret Orman yönetimi hakkında şok bir iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre yönetim, 250 milyon dolar kredi alabilmek için Fulya’yı 700 milyona ipotek etti!

Beşiktaş’ın yıllarca sporcu yetiştirdiği Süleyman Seba’nın mirası olarak görülen Fulya’da skandal gelişmeler bitmiyor! Beşiktaş yönetiminin 926 milyon liralık borcu borçla kapama çabası Fulya’yı Beşiktaş’ın elinden uçurabilir!

Bugün medyaya düşen haberlere göre Fikret Orman yönetimi, Denizbank önderliğinde oluşturulacak ve içinde yabancı bankaların da olacağı konsorsiyumdan 250 milyon dolar kredi çekmek için aylardır süren görüşmelerde büyük aşama kaydetti. Beşiktaş’ın gelirlerini artırmak yerine yeni bir büyük borca batırılması haricinde daha skandal bir iddia daha ortaya atıldı.

Bu hafta içinde ekspertizlerin Fulya Süleyman Seba Kompleksi’ne gelerek Beşiktaş’a ait bölümlerde değerleme çalışması yaptığı ileri sürüldü. Kulüpten sızan haberlere göre ekspertizler Fulya için sadece 700 milyon lira değer biçti. Bu işlemin ise 250 milyon dolarlık kredide Fulya’nın ipotek edilmesi için yaptırıldığı öğrenildi.

926 milyon liralık borcun frenlenememesi ve taraftarlardan tepkiler yağması üzerine gizli bir şekilde Fulya’nın satışının gündeme getirildiği, eksperlerin Fulya’ya çağrılarak satılması için ön yoklama yapıldığı da iddialar arasında.

Eğer ipotek iddiaları doğruysa, 250 milyon dolarlık kredinin geri ödemesinde sorun yaşaması halinde Fulya’nın Beşiktaş’ın elinden alınması da resmen kulübün gündemine girmiş olacak.

fulya projesi 610x3271

MAHKEMEDE OLAN FULYA DAVASI HİÇE Mİ SAYILIYOR?

Halen 6.Asliye Hukuk Mahkemesinde devam eden Fulya Davasının da mahkemede akıbeti devam ederken,Beşiktaş taraftarı yönetimi hem devam eden davaya karşı umursamazsa Fulya’yı satışa çıkarma,hem de Süleyman Seba’nın ilkelerine karşı gelmekle suçladı.

Fulya Davasının kazanılması ile kulübün 2008 yılına tekabül eden mali kriterlere geri döneceği ve 150 milyon dolara varan rakamların tekrar kulübe iadesi söz konusuyken yönetimin neyi düşünerek Fulyayı temliklettirerek ilerde oluşabilecek olan,kredilerin ödenememesi durumunda,satmaya meilli bir hareket etme iddaası önümüzdeki günlerde şekillenecek.

NationalTurk Haber

ÖNCE TEMLİKLETTİRİP SONRA SATACAKLAR MI?

Beşiktaş’ın zarara uğratıldığı dava olarak kamuoyunda yer edinen Fulya’da 2.başkan Ahmet Nur Çebi de Beşiktaş’ın Fulya Davasında zarara uğratıldığını beyan etmişti.Bir diğer iddaa ise Fulya’yı önce temliklettirerek daha sonra satışını meşru kılmak üzerine oldu.Taraftarların bazılarının bu yolla Fulya’nın satılacağına dair iddaalar söz konusu.

“Zarara uğradık” diyen Ahmet Nur Çebi’ye hatırlatma: Buyurun mahkeme salonuna—>>>

NEDEN AYNI BANKA İSİMLERİ SÖZ KONUSU

Diğer yandan sürekli olarak aynı bankalardan kredi alınmasıysa akıllara soru işareti düşüren diğer muamma oldu.Fulya’nın temliklettirilmesine ilişkin iddaalarda daha önce yine kredi alınan aynı bankanın ismi geçmekte.

Beşiktaş yönetiminin Fulya’ya ilişkin iddaalara karşı tasavvufunun ne olacağını ilerleyen günler gösterecek.

İşte Fulya’nın temliklettirilmesine ilişkin olarak gündeme gelen iddaalara karşı Twitter’dan tepkiler

fulyayı-ipotek-ettirip-kredimi-alacaklar-besiktas-fikret-orman-besiktasin-borcu-icin-kredi

fulyayı-ipotek-ettirip-kredimi-alacaklar-besiktas-fikret-orman-besiktasin-borcu-icin-kredi (2)

[adrotate banner=”79″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu