HaberSpor Haberleri

Beşiktaş’ta seçimin galibi İsmail Ünal mı?

ismail unal chpSeçimin esas galibi İsmail Ünal mı?

Beşiktaş’ta dün yapılan Genel Kurul’da Yıldırım Demirören ezici bir üstünlükle tekrar başkanlığa seçilirken seçim kulislerinde bu sonuca farklı yorumlar yapılıyor.

Beşiktaş Postası olarak görüşlerini aldığımız kongre üyelerinden önemli bir kısım, seçimin asıl galibinin İsmail Ünal olduğunu iddia etti.

Hatırlanacağı gibi 2009 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Beşiktaş ilçesinde CHP – AKP – DSP yarışı yaşanmıştı.

Bu dönemde CHP’nin adayı İsmail Ünal, kendisine en büyük rakip olan DSP adayı Ayfer Atay’ı “Oyları böler AKP kazanır” politikasıyla hem başkanlık yarışında hem de belediye meclisi yarışında saf dışı bırakmıştı.

İsmail Ünal’ın “AKP seçilir” diyerek DSP’yi kenara atma politikası Beşiktaş JK başkanlık seçiminde de kendisini gösterdi.

Seçim politikasını çok iyi bilen İsmail Ünal, yine aynı senaryoyu ortaya koyarak Demirören ve Aksu arasındaki yarışı “CHP – AKP” / “Laiklik” eksenine kaydırdı.

Yine iddialara göre  İsmail Ünal, önce üçüncü aday olarak Fikret Orman ve Metin Keçeli isimlerini ön plana çıkardıktan sonra “Üçüncü aday Yıldırım Demirören’e yarar” söylentisini ortaya çıkması altenatifini yarattı.

Aslında Yıldırım Demirören’in kazanmasını isteyen ve usta politikayla başarıya ulaşan İsmail Ünal, kendisine yakınlığıyla ve Beşiktaş Belediyesi CHP’li meclis üyesi olarak bilinen Metin Keçeli’yi Demirören’in saflarına aldırmayı da başardı.

NationalTurk Haber

Böylece üçüncü aday oluşumu engellenerek Beşiktaş başkanlık seçimi AKP – CHP yarışına döndürüldü.

Kongre üyelerinin bir diğer iddiası da “Üçüncü aday, Murat Aksu’nun değil, Yıldırım Demirören’in oylarını bölerdi, çünkü üyelerin büyük bir bölümü güvenmedikleri halde seçimi ‘CHP – AKP yarışı’ şeklinde değerlendirip Demirören’e oy verdiler” şeklinde oldu.

[adrotate group=”55″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu