Currently set to Index
Currently set to Follow

Beşiktaş Macron ile bir alt kategoriye mi iniyor?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Başkan Çebi’nin Adidas ile sorunların olduğunu söylemesinin ardından Beşiktaş Macron ile anlaşacak iddiaları ortaya atıldı.

Beşiktaş Macron ile anlaşacak iddiaları gündemde.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçtiğimiz hafta No:1903’te yaptığı basın toplantısında takımın forma sponsoru Adidas ile olan problemlerden bahsederek şunları söylemişti:

Adidas‘la problemlerimiz var. Onlar bizi, biz de onları üzüyoruz. Ticarette böyle şeyler olur. Önümüzdeki sezon onlarla devam edip etmeyeceğimiz ileride belli olacak. Bazı futbolcular da önümüzdeki sezon gidebilir, indirim yapabilir. Tabii ki ‘Hayır indirim yapmıyorum’ diyen de olacaktır, ‘Beni gönderin, başka takımda devam etmek istiyorum’ diyen de olacaktır. Bunların hepsini yaşayacağız”

Bu açıklamaların ardından Beşiktaş Macron ile anlaşacak haberleri yayılmaya başladı. Bunun ardından eski yönetici ve gazeteci Candaş Tolga Işık sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Az önce Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile konuştum. Adidas’ın 1.5 milyon dolar verip çekilmek istediği yerine Macron’un 20m teklif yaptığı iddiası için, ‘Ne bu rakamlar ne haber doğru. Adidas’la önümüzdeki yıl da devam ediyoruz. Sonrası için Macron da dahil değerlendireceğiz’ dedi”

Başkan Çebi’nin açıklamaları sonrası Beşiktaş’ta Adidas ile yapılan anlaşmanın feshedilmesi ve yeni bir forma sponsoru ile anlaşma imzalanması ihtimali gündeme geldi. 5’er milyon dolardan 2 yıllık anlaşmanın bir yılı geride kalırken Adidas’ın özellikle takımdaki kötü gidiş, koronavirüs salgını sürecinde forma satış rakamlarının iyice düşmesi gibi sebeplerle Adidas’ın anlaşmadan rahatsız olduğu da ileri sürülüyor.

İddialara göre bu gelişmelerden sonra Adidas Beşiktaş’a sözleşmenin feshedilmesi teklifinde bulundu. İkinci yılın 5 milyon dolar’lık ödemesinin 1.5 milyon dolar’ını vererek anlaşmayı bozmayı teklif etti. Hatta Beşiktaş’ın bu teklifi kabul ettiği ve Macron ile görüşmelere başladığı da ileri sürüldü.

Ancak Ahmet Nur Çebi, yaptığı yeni açıklama ile bu iddiaları reddetti.

Beşiktaş Macron ile Görüşüyor mu?

Beşiktaş’a üç yılda 20 milyon dolarlık bir teklif yaptığı, şu an için önünde daha iyi bir teklif olmayan siyah-beyazlıların bu teklife sıcak baktığı iddia edilen İtalyan firması Macron genelde düşük bütçeli takımlar tarafından tercih ediliyor.

Öte yandan İtalyan firması Macron’un Türkiye distribütörlüğünü 2019-20 sezonunun başında Beşiktaş’ın Futbol Akademi Direktörlüğü görevine getirilen Necmettin Çelikhan yürütüyor.

Macron forması giyen en yüksek bütçeli takımlar Lazio, Sporting Lizbon, Cagliari ve Bologna. Türkiye’de ise Macron özellikle Trabzonspor ve Başakşehir ile yaptığı anlaşmalarla dikkat çekti.

Avrupa 5 büyük liginde Macron forması giyen takım sayıları şöyle;

  • Premier Lig: 2 takım
  • La Liga: 2 takım
  • Serie A: 4 takım
  • Ligue 1: 1 takım
Share.

Leave A Reply