Beşiktaş

Giovanni van Bronckhorst’tan ilk açıklama: “Hayalim Beşiktaş”

Beşiktaş, yeni Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst Hasan Arat'ın bulunduğu basın toplantısıyla basına tanıtıldı.

Giovanni van Bronckhorst’tan ilk açıklama “Hayalim Beşiktaş’tı”

Beşiktaş, yeni Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst ile sözleşme imzaladı. Van Bronckhorst “Tek bildiğim şampiyonluklar ve kupalar kazanmak. Eminim ki Beşiktaş’ta da bunu yapacağız. Benim hayalim burada olmaktı, bu da hayalin gerçekleşmesiyle ilgili” dedi. Yönetim danışmanı Friedel da “Bazı yabancıların ayrılması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Hasan Arat Basin Toplantisi 14. 06 2024

Beşiktaş’ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst, dün 2+1 yıllık sözleşmeye imza attı. Tüpraş Stadı’ndaki imza töreninde başkan Hasan Arat ve Hüseyin Yücel ile yöneticilerin yanı sıra, futbol danışmanlığına getirilen Brad Friedel ile van Bronckhorst’un yardımcısı Jean-Paul van Gastel de yer aldı. Hollandalı teknik adam, imzayı attıktan sonra şunları söyledi:

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

“Beşiktaş’ın ne kadar büyük kulüp olduğunu biliyorum. Beşiktaş’ı başarılara ulaştırmak için elimden geleni yapacağım. Tek bildiğim şampiyonluk ve kupalar kazanmak. Eminim ki Beşiktaş’ta da bunu yapacağız. Benim hayalim burada olmaktı.” Yönetim danışmanlığına getirilen Friedel ise, “Beşiktaş’ı daha güçlü yapmaya geldim. Bazı yabancı oyuncuların ayrılması gerekiyor. Bütçemize, uyan futbolcuları hocamız belirleyecektir” dedi.

HASAN ARAT: GİO ile OCAKTAN BU YANA iLETiŞiMiMiZi KOPARMADIK

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Giovanni van Bronckhorst’un felsefesinin kulüp ile uyum sağlayacağına inandığını söyledi. Arat, “Kendisini ocakta da istemiştik ama son anda olmamıştı. O günden beri tüm maçlarımızı takip ediyor. Bizimle ilişkisini hiçbir zaman koparmadı. Türkiye Kupası’nı kaldırdıktan sonra beni tebrik için ilk arayan isimlerden biriydi” dedi.

Hasan Arat: “Fernando Santos ile 1 aydır konuşuyoruz.”

Dikkati Çekenler
NationalTurk Haber

SOL BEK iÇiN WELLiNGTON iDDiASI

Beşiktaş’ta yeni hocayla imza atılmasının ardından transferle ilgili iddialar da artmaya başladı. ESPN, Kartal’ın, Sao Paulo’nun 23 yaşındaki sol beki Wellington için 3.5 milyon Euro artı bir sonraki transferinden yüzde 20 pay teklif ettiğini öne sürdü.

Hasan Arat ile gazeteci Sercan Dikme arasında gerginlik yaşandı.

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Hollandalı teknik direktör Giovanni van Bronckhorst için düzenlenen imza töreninde sosyal medyanın öne çıkan spor muhabirlerinden biri olan Sercan Dikme’ye tepki gösterdi. Arat, Dikme’ye ‘Siz fırtınalara devam edin biz işimizi yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Asılsız transfer iddiaları Hasan Arat’ı kızdırdı: Sercan Dikme’ye sert tepki

Beşiktaş hakkında sosyal medyadaki iddialara tepki gösteren başkan Hasan Arat, gazeteci Sercan Dikme’ye basın toplantısında çıkıştı. Arat, Beşiktaş muhabiri olan Sercan Dikme’ye, “Ama şunu söylemek istiyorum: yapmış olduğunuz haberlerde, özellikle rakamlı yayınların kulübe zarar verdiğini bilin” dedi.

“Sercan bey, şimdi siz bir meslek yapıyorsunuz, mesleğiniz dijital yayıncılık ve sosyal medyada dakika dakika haberler atıyorsunuz… Fiyatlar koyuyorsunuz, biz bilmediğimiz oyuncularla görüşüyoruz… Siz sanki şu anda bizden çok daha iyi biliyorsunuz bu işi.

‘SOSYAL MEDYADAKİ FIRTINALAR’
Biz antrenör tercihini bir planlama çerçevesinde yaptık. Bu planımızın çok doğru olduğuna inanıyoruz. Bunun tüm sorumluluğu bize aittir; bizim taraftarımız antrenörümüzün arkasında olacaktır. Beşiktaş taraftarı sadece Beşiktaş’ı düşünür. Sosyal medyadaki fırtınalardan etkilenmez.

Hasan Arat Sercan Dikme'nin Sosyal medya konusunda eleştirilerin olduğunu söylemesine karşı tepki gösterdi.
Hasan Arat Sercan Dikme’nin Sosyal medya konusunda eleştirilerin olduğunu söylemesine karşı tepki gösterdiği sırada Feyyaz Uçar ve Hüseyin Yücel Hasan Arat’ı dikkatle izlediler.

Hasan Arat “Rakamlı yayınlar Türkiye’ye zarar veriyor.”

Sosyal medya konusunda eleştirilerin olduğunu söylediniz. Biz sosyal medyadaki gelişimlere, sizin yarattığınız fırtınalara bakacak olursak biz bu işi yapamayız. Siz fırtınalara devam edin, biz işimizi yapmaya devam edelim. Ama şunu söylemek istiyorum: yapmış olduğunuz haberlerde, özellikle rakamlı yayınların kulübe zarar verdiğini bilin. Türkiye’ye de zarar verdiğini bilin. Dolayısıyla bir sorumluluk taşıyın. Bu sorumluluğun hem gazetecilik hem de bundan sonra hocamızın ve takımımızın başarısı için de çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Hasan Arat “Büyük Hayaller kuruyorlar” dikkat edin

Samet Aybaba hocayı soruyorsunuz, Gio’nun heyetini karşılayacak Nevzat Demirt’de.

Lütfen daha dikkatli yorumlar yapın Çünkü Birçok genç Beşiktaşlı yapılan yorumlara inanıyor ve inandıkları zaman Büyük Hayaller kuruyorlar Biz ayaklarımızı yere basarak hareket etmek zorundayız Beşiktaş’ın menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapacağız.”dedi.

Hüseyin Yücel: Hayalim Jose Mourinho

 

Sergen Yalçın: Hasan Arat benden ve Nuri Şahin’den sunum istedi

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu