BeşiktaşBJK HaberleriHaber

Son Dakika: Beşiktaş ismi ile COIN rantı. Kulüp açıklama yaptı

Beşiktaş yönetimi bazı kötü niyetli kişilerin, Beşiktaş Fan Token / Beşiktaş Coin / BJK Coin / BJK NFT vs. adlar altında bazı Bitcoin Beşiktaş girişimlerinde bulunulduğunu tespit ettiğini ve hukuki işlemlere başlayacağını duyurdu.

Ahmet Nur Çebi: Coin işi taraftara zarar vermesin diye hukuki tüm detayları en ince noktasına kadar takip ediyoruz.

Ahmet Nur Çebi geçtiğimiz yıl Coin işine geç girmelerinden dolayı Beşiktaş Kulübünün büyük maddi kayıpları olduğu eleştirileri üzerine ; “Coin olayına neden girmedik? Diğer kulüplerin bu konularda öyle bahsettiğiniz gibi gelirler elde ettiğini düşünmüyorum. Bu konuda bilgi eksiğiniz var. Bu konuyu delege ettim ekibime, ben de karar vereceğim son aşamada ancak halen bekletiyoruz.

Beşiktaş Taraftar Token konusunda benim taraftarım bu token’ı aldığında bundan mağdur olmasını istemem. Bu konuda sık dokuyoruz biraz. Ama Beşiktaş bu işi beceremedi diye bir algı yaratılıyor, oysa biz hukuki tüm detayları en ince noktasına kadar takip ediyoruz. Beşiktaş taraftarı Token alacağım diye arabasını satsın, sonra o Token’in değeriyle taraftarın cebinde para kalmasın. Bizim böyle bir paraya ihtiyacımız yok. Taraftarıma zarar verecek hiçbir şeyin içinde olmam”  demişti.

Tamer Mert : Fırsatı teptiniz 30 milyon euro zarar ettik. Kripto piyasasının yaşadığı olumsuzluklar giderek artacak.

Beşiktaş Kongre Üyesi Tamer Mert ise geçtiğimiz yıl yapılan mali genel kurulda, bir yıl gecikmenin Beşiktaş’a 30 milyon euro zarar teşkil ettiğini Fenerbahçe kulübünün fan token işinden 34 m USD (286 m TL) nakit akışı sağladığını ve hiç bir sorun yaşamadığını belirtmişti.

Beşiktaş yönetimi oyalanırken fırsatın kaçtığını. Kripto piyasasında yaşadığı olumsuzluklar giderek artacağına da dikkat çekmişti.

Dikkati Çekenler
NationalTurk Haber

Hürser Tekinoktay’dan Ahmet Nur Çebi’ye “Basiretsiz yönetim olursa suistimal her yerde olur”

Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi karşısında başkan adayı olara seçimlere giren muhalefetin güçlü ismi Hürser Tekinoktay ise Tamer Mert’İn eleştirlerine katılarak Ahmet Nur Çebi’nin “Coin yüzünden Beşiktaş taraftarı ya para kaybederse diyor. Ama evde oturanlara ödediği milyonlar ile imza almadan gönderdiği; Avcı, Ruiz ve Karius’un tazminatları yüzünden; BJK Futbol AŞ hisselerinin % 49’nun sahibi olan taraftarın kaybettiği paradan tek kelime söz etmiyor.” diyerek Ahmet Nur Çebi’yi eleştirmişti.

Hürser Tekinoktay ayrıca  Aygün Özipek’in Radyospor’da konuk olduğu programda: “Suistimal her yerde oluyor her alanda oluyor aynı Fulya Davasında olduğu gibi. Bunların önlemlerini alırsanız ne insanları ne de kulübü mağdur etmezsiniz.” demişti.

Beşiktaş Kulübünün taraftara duyurusu

Değerli Taraftarlarımız,

Kötü niyetli bazı kişilerce, Beşiktaş Fan Token / Beşiktaş Coin / BJK Coin / BJK NFT vs. adlar altında girişimlerde bulunulduğunu tespit etmiş; bu girişimin Kulübümüzle herhangi bir ilgisi bulunmadığını 06.05.2021 tarihinde kamuoyuna açıklamıştık. Bu iş için açılmış olan internet siteleri ve ilgili kişiler hakkında gerekli hukuki işlemler de derhal başlatılmıştı.

Kulübümüzün verdiği güven ile yatırım yapma isteğinizi bu şekilde kötüye kullanan fırsatçılarla her alanda mücadele ediyor olsak da bu mücadelede en önemli görev siz taraftarlarımıza düşmektedir. Bu ve benzeri hukuk dışı girişimlerle kurulan web siteleri ve benzeri oluşumlar kulübümüzün hukuki girişimleriyle yasaklanmıştır. Bugünden sonra da ilgililer hakkında hukuken gereken yapılacaktır.

Kulübümüzün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan bilgiler haricinde, kendisini kulübümüzün görevlisiymiş ya da kulübümüzle sözleşme ilişkisi kurmuş gibi tanıtan hiçbir kişi veya kuruma itibar etmemenizi; böyle bir girişimi tespit ettiğinizde Kulübümüze bildirmenizi önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Ahmet Nur Çebi: “COIN, ZARAR VEREBİLİR, HUKUKİ DETAYLARI EN İNCE AYRINTISINA KADAR İNCELİYORUZ”

Ahmet Nur Çebi’ye tepkiler artıyor. ‘Beşiktaş tarihinin en kötü yönetimi’

MESUT YILMAZ   |  YAŞAR AŞÇIOĞLU  |  ENGİN BALTACI  | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN |  FİKRET ORMAN

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu