Haluk Karakurt: Ahmet Nur Çebi beyanı ile ters düşmüştür.

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta 17 Eylül’de yapılacak olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde mevcut başkan Tevfik Yamantürk‘ün keyfi uygulamalarını eleştiren Divan Başkanı Adayı Haluk Karakurt Ahmet Nur Çebi‘nin de kendi söylemleriyle ters düştüğünü belirtti.

Haluk Karakurt Konuyla ilgili görüşlerini şöyle aktardı:

“5253 sayılı Dernekler yasasının getirdiği en büyük yenilik, Devletin derneklere olan müdahalesinin kalkması ve derneklerin kendi iç denetim esaslarını yürürlüğe koyması ile ilgili hüküm getirmiş olmasıdır.

Ancak durum böyle olmasına rağmen; BJK 2013 Tüzüğü ile başlayan süreçte, Disiplin kurulunun 48.maddede tarif edilen görevini tarafsız bir şekilde yapmadığı için geçen dönem de, yüzlerce üyenin hak aramak için mahkemelere başvurması bu nedendendir.

Gündemde olan BJK DİVAN Başkanlık seçimi ile ilgili olarak, 08.08.2022 Tarihinde BJK Disiplin kuruluna çektiğim ihtarname ile “Kimsenin burnu kanamasın” BJK Divan Başkanının ceza alması Divan kuruluna itibar kaybettirir, o nedenle;

“Tüzüğümüzün 65 maddesinde belirtildiği şekilde;
Organların, Dernekler Kanunu ile bu tüzükte açıkça belirtilmiş olan görev ve yetkileri dışında alacakları ve yapacakları uygulamalar, hükümsüz ve geçersiz sayılır.

Diyerek seçiminin 27 veya 28 Ağustos tarihlerinden birinin tercih edilerek, yeniden ilan edilmesi Divan Başkanlık seçimi ile yaşanmakta olan sorunun giderilmesi sağlanacak ve BJK’ ün yasalar önüne çıkartılması önlenecektir. Gereğini rica ederim.”

Şeklinde yaptığım başvuru maalesef her zamanki gibi sonuçsuz kalmıştır.

Haluk Karakurt : Cevaplanması gereken iki sorum var.

1-Şikâyet ve müracaatlar, kulüp içi denetim ve buna bağlı olarak 48. Maddede tarif edildiği şekilde, Disiplin Kurulu tarafından, neden çözüme kavuşturulamaz ve Konu mahkemelere intikal eder?

2- Mahkemede hak arama durumunda kalan üyelerin açtığı davalarda, Kulüp hukuk bürosunda görev yapan avukatlar neden tarafsız kalamaz ve birilerinin dürtüsü ile hareket eder.

İstanbul 26.Asliye Hukuk mahkemesi 15.08.2022 tarihindeki yazısı ile BJK Tüzüğünün bir örneğinin gönderilmesi talep etmiş, Ancak BJK Hukuk bürosu avukatları, Av. Ebru Gültekin, Av.K.Deniz Çiftçi, Av. Tarık Nazım Gedik ve Av. Yağmur Çınar 22.08.2022 tarihinde verdikleri cevapta , Sayın Tevfik Yamantürk’ün gerçek dışı yalan beyanını doğrular şekilde cevap vermişlerdir.

“Ahmet Nur Çebi beyanı ile ters düşmüştür”

Bu davranış şekli, Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Nur Çebi’nin, Divan başkanlık seçimi ile ilgili olarak verdiği Tarafsızlık beyanı ile ters düşmüştür.

Gerçekleşecek Bir BJK Divan Başkanlık seçimini kazanmam halinde, tarafsızlık ilkesine zarar veren her kim olursa, Kulüp çatısı altında barınmasına asla izin vermeyeceğimi, Tüm kurulların Başkan ve üyelerinin bilmesini isterim. Son 20 yıl içerisinde yapılan maskaralıklara son verme zamanı artık gelmiştir.”

FULYA DAVASI  |  MESUT YILMAZ   |  YAŞAR AŞÇIOĞLU  |  ENGİN BALTACI  | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN  |  FİKRET ORMAN

Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılıyor

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Haluk Karakurt: Ahmet Nur Çebi beyanı ile ters düşmüştür. - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: