Politika HaberleriSpor Haberleri

Beşiktaş, CHP’yi ikiye böldü

Beşiktaş, CHP'yi ikiye böldüBeşiktaş Belediye Meclisi CHP üyeleri aynı partinin Başkanı İsmail Ünal hakkında, Fulya Projesi için soru önergesi verdi. CHP tarihinde bir ilk yaşandı.

Beşiktaş kulübünün geleceği olarak gösterilen Fulya Projesi ile ilgili ortaya atılan iddialar Beşiktaş Belediye’sine sıçradı. CHP tarihinde bir ilk imza atan Beşiktaş Belediyesi Meclisi üyesi iki CHP’li kendi partilerinden Başkan olarak koltukta oturan İsmail Ünal hakkında soru önergesi verildi. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve projeyle ilgili iddialar CHP’yi de ikiye böldü.

AKP’Lİ ÜYELER DE SORU ÖNERGESİ VERDİ

Geçen hafta AKP’li bir üyenin de bu konuyla ilgili bir sorun önergesi verdiğini duyurmuştuk. Hem CHP’li hem de AKP’li meclis üyeleri Başkan İsmail Ünal’dan ortaya atılan iddiaları yanıtlaması, projeyle ilgili hesap vermesini  istiyor. Özellikle de plan değişikliği sonrası ortaya çıkan rant ve gizlenen anlaşmaların belediye ile ilgisi sorgulanıyor.

BAŞKAN KONUŞMUYOR

İddialar karşısında sesiz kalan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın bayramdan sonra yapılacak ilk meclis toplantısında sorulara yanıt vermesi bekleniyor. Aksi takdirde plan değişikliğiyle 300 milyon dolara ulaşan Fulya Projesi ile ilgili iddia karşısında Beşiktaş camiasının ve kamuoyunun tepkilerinin giderek artacağı belirtiliyor.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu