Beşiktaş’a 3 maç ceza mı?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş-Bursaspor maçındaki olaylar gündemde. Beşiktaş’ın cezalandırılacağı söyleniyor. Disiplin Talimatı öyle diyormuş. Sorumluluk kulübünmüş. Ben de diyorum ki Beşiktaş’a ceza verilemez. Verilmemeli.

Emniyetten onay çıkmasa Beşiktaş hangi güçle Bursa seyircisine izin verecek, güvenliği sağlayacak, kavgayı önleyecek. Beşiktaşlı yöneticiler stat önünde iki taraf arasında barikat mı kuracak, kendilerini mi siper edecek?

Beşiktaş’ın tek hatası, tamamen iyi niyetle Bursa seyircisine kapıları açması, dostluk adımını atması. Zaten attığına atacağına da pişman oldu.

Beşiktaş Kulübü’nün suçu ne, günahı ne?

Zeytin dalı uzatmanın karşılığı cezalandırılmak mı olmalı? Bakmayın başkanın “Ceza mühim değil” demecine. “Hak ettiysek, suçluysak ceza alalım” diyor. Ama hak etmediler ki. Çıkıp da emniyeti suçlayacak hali yok.

Aslında böyle olduğunu herkes biliyor. Bakan Faruk Özak’ın da Federasyon Başkanı Mahmut Özgener’in de görüşü aynı. “Suçu işleyen değil kulüp ceza alıyor.”

Ayrıca bu kez suçu işleyenler de yakalandı. Öyleyse Beşiktaş’a ceza niye?

IRKÇILIĞA, TAHRİĞE “DUR DİYEN” YOK
Beşiktaş Kulübü de taraftarı da her zaman günah keçisi ilan edilir. Potansiyel suçludur. Peki neden Bursaspor seyircisini kimse gündeme getirmez?

Beşiktaşlı holiganlar yakalandı da, olaylara karışan, Beşiktaşlılar’ı yaralayan Bursalılar nerede?

Yıllardır Beşiktaş tribünlerinden küfür eksik olmuyor diye bas bas bağıranlar, Bursaspor’un provokatif, ırkçı tezahüratlarına niye ses çıkarmıyor? Aslında Bursasporlular’a artık birileri “dur” demeli. Irkçılık yaparlar, tahrik ederler, provoke ederler.

Örnekler say say bitmez.

İlk aklıma gelenler…

Diyarbakırspor maçlarındaki “PKK dışarı” tezahüratları.

Beşiktaş maçındaki “Ermeni köpekler, Beşiktaş’ı destekler” sloganları.

Bursaspor TV’nin bayan spikerinin Trabzonsporlular’ı kışkırtıcı ifadeleri. Son oynadıkları Rangers maçında giydikleri forma bile rakibi tahrik unsuru.

Ama herkes seyrediyor!

Bursaspor da dost değil düşman kazanıyor.

İNEĞİN RENGİ SİYAH BEYAZ ÖYLEYSE KESELİM
Bursalılar’ın Beşiktaş düşmanlığı artık had safhada. İneği bile sadece rengi siyah beyaz diye kesecek kadar gözleri dönmüş. Bu kadar öfkeyi anlamak mümkün değil.

Diyelim ki anladık, diyelim ki kendilerine göre haklılar. O zaman şunu soralım. Madem bu kadar düşmansınız da neden hocanızı Beşiktaş’tan alırsınız, kadronuzu Beşiktaşlı futbolcularla doldurursunuz, hepsini de bağrınıza basarsınız?

İki taraf arasındaki husumetin başladığı günden bu yana Bursaspor’un kadrosuna kattığı Beşiktaş kökenli oyuncu sayısı tam 8. Tamer Tuna, Daniel Pancu, Eser Yağmur, Sinan Kaloğlu, Ali Tandoğan, Tuna Üzümcü, Gökhan Güleç, Zapotocny. Şimdi yine Zapo’nun, Holosko’nun isimleri dolaşıyor.

Geçmiş yıllarda isteyip, alamadıkları var. Ortada da bir gariplik, bir çelişki var.

MERİÇ MÜLDÜR – HABER TÜRK

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: