Başbakan Erdoğan’a ayakkabı kutusu gösterdi, gözaltına alındı!..

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

basbakan-erdogan-a-ayakkabi-kutusu-gosterdi-gozaltina-alindi-besiktas-postasi

Başbakan Erdoğan’a ayakkabı kutusu gösterdi, gözaltına alındı!.. balkondan ayakkabı kutusu gösteren kadın gözaltına alındı!.. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’nın Akhisar ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptığı sırada balkonundan ayakkabı kutusu gösteren kadının evine anında polisler geldi.

Evi aranan Nurhan Gül, karakola çekildi. 2 saat ifade verdi. Kılıçdaroğlu, Gül’ü arayarak ‘geçmiş olsun’ dedi. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Akhisar Cumhuriyet Meydanı’nda Erdoğan’ın konuşması sırasında, meydana bakan yerde evi olan Nurhan Gül, evinin balkonundan Başbakan Erdoğan’a ayakkabı kutusu gösterdi.

Protestocu Gül, Başbakan’ın yakın korumaları ve çevik kuvvet ekipleri tarafından evinden gözaltına alınarak karakola götürüldü. Nurhan Gül, burada verdiği ifadesinde 690 TL emekli maaşı ile yaşadığını söyledi. Gül ifadesinde şu görüşlere yer verdi:

“Konuşma sırasında evinin terasında oturduğunu söyleyen Gül, “Balkondan, yanımda bulunan boş ayakkabı kutusunu elime alarak salladım ve oturdum. Herhangi bir kelime ve sözlü ifade kullanmadım. Bir iki dakika geçmeden evime korumalar ve polisler geldi. Ayakkabı kutusunu sallayanın kim olduğunu sordular. Ben olduğumu söyledikten sonra gözaltına alındım. Karakola götürüldüm. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadem alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldım.” dedi.

Nurhan Gül, ayakkabı kutusunu sallama sebebini ise şöyle açıkladı: “Almış olduğum 690 lira emekli maaşımın düşük olmasından dolayı ve buna yolsuzun ve hırsızın peşine düşülmektense savcının ve polisin peşine düşülmesinin sebep olduğunu düşündüğümden dolayı protesto ettim. Olayın duyulmasıyla birçok arkadaşım arayarak destekte bulundular. Ayrıca dört beş avukat arayarak, avukatlığımı yapmak istediler.”

Gül, karakolda ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ‘GEÇMİŞ OLSUN’ TELEFONU

Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Nurhan Gül’ü telefonla aradı. Gül, telefonda kendisine geçmiş olsun diyen Kılıçdaroğlu’na olayla ilgili olarak şöyle bilgi verdi; Ben hiçbir şey söylemedim. Ayakkabı kutusunu salladım ve yerime oturdum. Polisler gelip beni karakola götürdüler. Kemal Kılıçdaroğlu da, Nurhan Gül’e “her vatandaşın protesto hakkı bulunduğunu ve baskıya, zorbalığa hukuksuzluğa uğrayan kim olursa olsun onun hakkını sonuna kadar koruyacak ve savunacaklarını ” söyledi, Kılıçdaroğlu, ihtiyaç olması halinde tutuksuz yargılanacak olan Nurhal Gül’e hukuki destek verilebileceğini de belirtti.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz