Ayfer Atay bombaladı . . .

Pinterest LinkedIn Tumblr +

DSP Beşiktaş Belediye başkan adayı Ayfer Atay, Radyo Time’da katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Milletvekili olabilmek için eline çok fırsat geçtiğini ancak insanlara daha iyi hizmet etmenin verdiği hazla yerel yönetimlerden kopamadığını belirten Atay, yorulduğu için koltuğu İsmail Ünal’a bıraktığını söyledi.

CHP yönetiminin etkisiyle o dönem İsmail Ünal’a seçim sürecinde yardımcı olduğunu ifade eden tecrübeli siyasetçi, “İsmail Ünal’a kefil olmuştum. Partimizin adayıydı çünkü. Karakteri hakkında pek bilgim yoktu. Zaten seçildikten 2.5 sene sonra arkasından dedikodular başladı ve CHP’ye zarar verir hale geldi. CHP üst kademesini çok uyardık ama hiç cevap alamadık. Bu adamı tekrar aday yaparsanız ben bunun karşısına çıkar aday olurum dedim ve DSP’den Beşiktaş Belediye başkan adayı oldum.” dedi.

İşte Ayfer Atay’ın Radyo Time’daki konuşmasından bölümler;

MEZARLIK TAPUSU OLAN YERİ SİTE YAPTILAR”
“Elimde tapu belgesi var. Ortaköy’de mezarlık tapusu. Ermeni vatandaşlarımızın gömüldüğü bir yer. İsmail Ünal buraya 22 blok apartmandan oluşan site yaptı. Burasının tapusunun  Ermenilere ait olmasına rağmen. Tamamen İsmail Ünal’ın para hırsını gösteriyor bu.

Böyle böyle, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cuma günleri günde 400 imar planı geçerek çocuklarımızın oyun alanları, parklar, bahçeler, yeşil alanlar heba edildi.

“SERDAR BİLGİLİ İPLİKÇİYKEN İNŞAATÇI OLDU”
“Ortaköy sahasını imara açtılar, yerine yapmaları gereken yeşil alanı apartmanların çatısına yaptılar. İnsanlarla dalga geçiyorlar.

Buraların ortaklarından biri Belediye meclis üyesi. ‘Bu kadarını sana yedirmezler’ dediler ve bu üyenin yanına bir ortak verdiler. O kişi de Serdar Bilgili. Bu arkadaş ilişkileri öyle hale geldi ki hala devam ediyor. Serdar Bilgili-İsmail Ünal dostluğu.Serdar Bilgili iplikçiyken bir anda otelci ve inşaatçı oldu.

“YILDIZ SPOR KULÜBÜNÜN OTURACAK ODASI YOK”
Yıldız Spor Kulübü’nün durumunu biliyoruz. Yönetim kurulunun karar defterleri başkanın arabasında dolaşıyor. Oturacak odaları, sahaları, soyunma odaları bile yok. İnşallah geldiğimizde onlara yer bulacağız. Tabi İsmail Ünal yer bırakırsa. Ortaköy Spor kulübü, antrenman yapacak yer bulamadığı için 63 yıl sonra alt kümeye düştü.

“OKUL ALANINA 6 KATLI BİNA YAPTILAR”
Akatlar’ın alt tarafındaki okul alanını “özel okul alanı” yaptılar. Başına özel koyduğunuz zaman her şey değişiyor. 150 metrekarelik bir daire bile özel okul diye gösterilebiliyor. Bu yeşil alana 6 katlı bina yaptılar. Gazeteciler görmesin diye de Cuma günkü meclis toplantısını Çarşamba gününe aldı İsmail Ünal.

“SİGORTASIZ İŞÇİLERİ DOLDURDULAR”
Eskiden belediyeler temizlik işlerini kendi yapardı. Şimdi ihaleci belediyecilik ortaya çıktı. Müteahhitler işçilere az para versinler diye taşeron şirketlere sigortasız işçileri dolduruyorlar.

Kendisinin yönetimdeki arkadaşlarını Beşiktaş Belediyesi’ne doldurdu. Ranttan onları da istifade eder hale getirdi. Sortie adlı bar ruhsat alamadığı için kapatılmıştı ama Erol Kaynar nasıl olduysa ruhsatı bir çırpıda alıverdi.

Herkesin altında sivil plakalı belediyeye ait arabalar var.

“OTURDUKLARI YERDEN 500 TL MAAŞ ALAN PARTİLİLER VAR”
Oturdukları yerde hiçbir iş yapmadan 500 lira maaş alan parti üyelerini çok iyi biliyorum. Beltaş’ın gelirleri bu arkadaşlara maaş olarak dağıtılıyor.

“FULYA’DAN BEŞİKTAŞ DEĞİL İNŞAATÇILAR KARLI ÇIKTI”
Fulya’da Beşiktaş zarara uğradı. Ben ve Yusuf Namoğlu oraya blokların yapılmasına karşıydık. Şişli ile Beşiktaş arasında hayat felç olacak. Yapılan blokların üzerinde kaçak katlar oluştu. Bu kaçak yapılardan Beşiktaş yerine inşaat firması faydalandı. Beşiktaş kulübünün bir arsası belediye tarafından müteahhit firmaya verildi.

Beşiktaş Kulübü, Beşiktaş’tan çıkıyor. Fulya gitti. Çilekli Tesisleri gitti.
İsmail Ünal kirayı o kadar artırdı ki Çilekli Tesisleri kulüpten çıktı.

Fulya’daki alt yapı sahasını da mahvetmek istiyorlar. Orası da giderse BJK, Beşiktaş semtinden tamamen uzaklaşmış olacak.

En doğru ve en hızı haber anında
Beşiktaş Postası’nda…

Share.

Leave A Reply