Atilla Türker yazdı: Fikret Orman’ın 50 vukuatı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Ajansspor.com yazarı gazeteci Atilla Türker, Fikret Orman’ın baskın seçim kararının ardından çarpıcı bir yazı daha kaleme aldı.

1- Fikret Orman’ın sahibi bulunduğu ORSAN A.Ş. adlı şirket, Beşiktaş Vodafone Stadı’nın yapımı sırasında Beşiktaş Kulübü’ne 1 milyon 936 bin lira tutarında fatura kesti. 2015 yılında ihalesiz bir şekilde gerçekleşen bu iş, 2018 yılında tesadüfen ortaya çıktı. Haberin belgelerle yayınlanması üzerine mali genel kurulda bir konuşma yapan Fikret Orman “Ucuza yaptım” dedi.

2- Beşiktaş Kulübü’nün Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun kurucu ortağı bulunduğu Kültür Hukuk Bürosu, 2 makbuz karşılığı Beşiktaş’tan 2 milyon lira tahsil etti.

3- 2 milyon liralık 2 makbuzda imzası bulunan Oktay Kurman adlı kişi, “Beşiktaş Denetim Kurulu’nun onayı ile bu iş oldu” şeklinde basın açıklaması yaptı. Ama Beşiktaş Denetim Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, Oktay Kurman’a çok sert tepki gösterdi. Tuncel, Oktay Kurman’ı bilgisizlik ve yalan söylemekle itham ederek “Bizim böyle bir onayımız yok” şeklinde karşı bir açıklama yaptı.

4- Beşikaş Yönetim Kurulu Üyesi olan Umut Güner’in, sahte beyanda bulunarak sahte voleybolcu lisansı çıkarttığı belirlendi. Umut Güner’in bu şekilde 1 yıl daha kıdem kazanarak sahte yöntemlerle Beşiktaş yönetim kuruluna girdiği belgelerle kanıtlandı.

5- Trabzonspor’da 4 yılda sadece 3 dakika oynayan Mertcan Çam’ın, 875 bin Dolar bonservis bedeli karşılığında Beşiktaş’a transfer edilebilmesi konusunda her iki kulüp arasında gizli kapaklı bir ön sözleşme imzaladığı belgelerle ortaya çıktı.

Benzer Haberler
Atilla Türker’den 50 soru: ‘Tane tane yanıt bekliyorum’Atilla Türker’den 50 soru: ‘Tane tane yanıt bekliyorum’
Atilla Türker’e büyük ödülAtilla Türker’e büyük ödül
Demirören ve enkaz…Demirören ve enkaz…
Galatasaray, Alan ve süpermarket…Galatasaray, Alan ve süpermarket…
6- Mertcan Çam ile ilgili bu belge yayımlanınca “Günü gelince açıklarız” diyen Fikret Orman, aradan 5 ay geçtikten sonra “Mertcan Çam sözleşme şartlarına uymadı. Bu transferden vazgeçtik” dedi. Mertcan Çam ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Yüzümü bile görmediniz, niye aldınız, niye vazgeçtiniz” dedi. Bir de gülücük yolladı.

7- Mertcan Çam’ın bonservisi için Beşiktaş’ın Trabzonspor’a verdiği 175’er bin Dolar’lık 5 adet çek, Trabzon’da bir faktoring şirketine kırdırıldı. Haliyle Beşiktaş’ın toplamda 875 bin Dolar’ı adeta havaya uçtu. Bu transfer gerçekleşseydi eğer, Mertcan Çam ile normal şartlar altında 4 ya da 5 yıllık sözleşme imzalanacaktı, Beşiktaş’ın kasasından bu doğrultuda tahmini 4-5 milyon Euro çıkacaktı. Aynı Mertcan Çam geçen sezon Trabzon Hekimoğluspor’da yıllık 50 bin Euro’ya top koşturdu.

8- 2016-17 sezonunda Trabzonspor’da forma giyen Mehmet Ekici’nin, devre arasında Beşiktaş’tan başka bir kulübe gitmemesi için Trabzonspor ile Beşiktaş arasında gizli kapaklı bir protokol yapıldığı belgelerle ortaya çıktı. Bu yüzden Fenerbahçe’nin önerdiği 2 milyon Euro bonservis ücretini geri çeviren Trabzonspor, bunun karşılığı olarak bonservis bedeli en az 2 milyon Euro edebilecek olan Beşiktaşlı Olcay Şahan’ı sadece 200 bin Euro bonservis bedeli karşılığında kendi bünyesine kattı. Ahbap çavuş ilişkisi çerçevesinde yapılan bu transferde bile bir menajer 500 bin Euro komisyon aldı.

9- Beşiktaş Süleyman Seba Tesisleri’nde bulunan ve ortak alan olan Fulya otoparkının, ihalesiz bir şekilde ve sudan ucuz bir fiyata 15 yıllığına Mehmet Sağın adlı bir iş insanına kiraya verildiği belgelerle ortaya çıktı. 10 yıl önceki kiracı aylık 95 bin lira üzerinden 1 yıllık kirayı peşin ödemesine karşın, Mehmet Sağın ile aylık sadece 30 bin lira üzerinden 15 yıllık sözleşme imzalandığı belgelendi.

10- Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ile… Fulya’daki otoparkı kiralayan Mehmet Sağın adlı iş insanının, CVS adlı bir şirkette ortak olduğu belgelerle ortaya çıktı. Öyle ki, CVS adlı şirketin, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ortağı olduğu Kültür Hukuk Bürosu ile aynı adreste bulunduğu belgelerle saptandı.

Yazının tamamı ve belgeler için tıklayın

Paylaş:

Bir Yorum Yaz