Yalçın Karadeniz: Bu seçim tuzak seçim

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Kulübü Eski Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, Radyospor’a açıklamalarda bulundu. Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Yalçın Karadeniz, “Fikret Orman baskın seçim yaptı. Bu seçimi, ‘tuzak bir seçim’ olarak değerlendiriyorum” dedi.

Yalçın Karadeniz’in çarpıcı sözleri:

“Başkanın devresini uzatmak yönünden, takdim edilmesini yadırgıyorum. Beşiktaş başkanları böyle bir yola tevessül etmez diye düşünüyorum. Son günlerde yapılan şeyleri hayretle izliyorum. Sayın Başkan hiçbir tesir olmadan istifa edeceğini, ayrılacağını ve kulübe yük olduğunu söyledi. 2 gün sonra da devam dedi. Ortada kararlılık göremiyorum. Alınan seçim kararını da ‘tuzak bir seçim’ olarak görüyorum.

Sayın Başkan istifa etmiş olsaydı yönetim düşerdi. O zaman tüzük gereği, olağanüstü kongre 1 ay içinde yapılması gerekiyordu. Başkan istifa etmedi. Yönetim devam ediyor. Kanunun kendisine tanıdığı hakkı kötüye kullanıyor bana göre. Yönetim Kurulu, Olağanüstü seçim kararı almış. Bu seçimi daha sonra da yapabilir ve rakiplerine şans tanıma fırsatını verebilirdi. Öyle bir yol izlenmedi. Seçime bugünden itibaren bakarsanız seçime 8 iş günü kaldı. Aday olanlar, 250 imza arayacak. Bunun peşinden koşacaklar.

Başkan adayları proje yapacak. Neler yapacağını anlatacak. Hazırlık yapması gerekecek. Seçime gireceği arkadaşların listesini yapacak. 8 iş gününde bunların hepsi sıhhatli bir şekilde yapılabilir mi? Allah aşkına birisi bunu söylesin. Bu bir baskın seçimdir. Kimsenin hazırlanmasına fırsat verilmedi. İstemem yan cebime koy gibi bir şey.

Beşiktaş Kulübü’nün ve ülkenin zaman ekonomisi ve masrafların kısılması açısından herkes göreve davet edilirken, 3 kez seçime gidiliyor. Yeni yapılan seçimin üzerinden ne kadar geçti? 3 ay içinde ne oldu? Seçimle ilgili masrafları kulüp karşıladığı için kimse konuşmuyor. Salonların ayarlanması, oturulacak yerlerin tanzimi… Bunu çarpı 3 yaptığınızda ciddi bir rakam ortaya çıkar. Kendi kampanyaları için yapılacakları saymıyorum. Buna gerek yok.

Lüzumsuz harcamalar yapılmasına gerek yok. Ego tatmini gerektiren hususlar yok diye düşünüyorum. 3 ay önce bu yönetim bizi idare etsin diye yetki verilmiş. “Hiçbir kulüp başkanına yapılmayan bana yapıldı” dedi. Tabi ki küfredilmesin. Bunu tasvip etmiyorum. Ama bu Türk sporunda ne ilktir, ne de sondur. Burada bir kararlılık yok. Ondan sonra da fırsat kollaması çok enteresandır. İnsanlara seçim için bir fırsat tanıyacaksınız. 8 iş gününde bu nasıl olacak? Bu vakit gerektiren hususlar.

Fikret Orman ile aday olup olmayacağını konuşmadım. Ama yaptıkları devam edeceğim mesajını veriyor. Burada önemli olan seçime girecek diğer adaylara da fırsat tanımaktır. Gitseniz dahi bunu yapmanız lazım. Burada bir eksiklik var. Her şey kulübümüz açısından hayırlı olsun. Aday olacak arkadaşlara da başarılar diliyorum. Şartları zorlayıp girecekler. Girmezlerse 3 ay sonra inşallah yeni bir seçimle daha karşılaşmayız. Temennimiz budur.”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: