Atıf Keçeci: Öyle yağma yok, TFF Başkanlığı’na sıçrama çalışmanız hoşgörü ile karşılanmaz

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Spor yazarı Atıf Keçeci, Duhuliye.Com okurları için Beşiktaş’taki seçim gündemine dair önemli bir yazı kaleme aldı.

Göz yum, ihanet et, sonra koltuk dilen!..

Son 35 yılın en iyi takımını kurduk dediklerinde Beşiktaş lig sıralamasında 9. sıradaydı. Kulübün 10 sene evvelinden bihaber insanların, geçmişte İnönü Stadı’nın yolunu bilmeyip Avni Aker’de bayrak sallayanların bu konulara girmesi büyük talihsizliktir.

KPMG raporunun ne dediğini bilmek camia mensuplarının hakkıdır. Bu bilgileri bir dönem saklayabilirsiniz ama ilelebet gizleyemezsiniz.

Oysa stat inşaatı ile ilgili imalat ve malzeme alımları, gecikmiş ödemelere karşılık ödenen hayali danışmanlık bedelleri, yöneticilerin sporcu ve teknik kadroya verilen başarı priminden faydalanmaları gibi birçok konuda KPMG raporunun ne dediğini bilmek camia mensuplarının hakkıdır. Bu bilgileri bir dönem saklayabilirsiniz ama ilelebet gizleyemezsiniz.

Aynı kişileri şimdi bu kurullarda başkan ve üye olarak seçtirmek için tezgahlar hazırlıyorsunuz. Yandaşlarınızı Futbol A.Ş. yönetiminden istifa ettirip isteklerinizi yerine getireceğini düşündüğünüzden Disiplin Kurulu’nda aday yapıyorsunuz.

Kulübe ihanet eden adamları tekrar seçtirmeye çalışmayın

Döneminiz içerisinde şahsımı 3 defa ihraç istemiyle disipline gönderdiniz ve baskılarınıza kulak asmayan tertemiz sicile sahip üyelerin hukukçu kimlikleri vicdani kararları sonucu gereken cevabı aldınız. İnşallah bu durumlar yeni seçilecek kurullara örnek olur. 3 dönemdir Denetleme Kurulu olarak görev yapmak üzere seçilen heyetin devasa kapanması mümkün olmayan borçlanma döneminde yanlışlara göz yumup manevi anlamda kulübe ihanet eden adamları tekrar seçtirmeye çalışmakla bu kötülüğe ortak oluyorsunuz.

Geçmiş dönem ibra ve bütçe aşımı nedeniyle açılan davalarda alınan mahkeme kararları bu Denetim Kurulu’nun gerekeni yapmadığını, ihmalini ortaya koymuştur. “İhmal suretiyle görevi kötüye kullanma” TCK 257 madde hükümleri kapsamındadır ve mutlaka çalıştırılmalı ve de çalıştırılacaktır.

TFF Başkanlığı’na sıçrama çalışmanız asır üstü maziye sahip siyah beyazlı camiada hoşgörü ile karşılanmaz ve muhatapları hukuki takibe alınır.

Üstten başlarsak, mevcut orijin Beşiktaşlı olmayan kulüp başkanı Ağustos ayındaki 800 milyonluk ödemeler ve banka yapılandırmalarının devam edecek taahhütlerinin sıraya girecek olması en çok da yeni spor yasası ile kulüp yöneticilerinin mevzuat dışı borçlandırılmalarda müteselsilen sorumlu tutulacağı hükmü daha önce Futbol A.Ş. de bu sebeple görev almayan başkanın yeni arayışlar içerisinde olduğunu gözlemliyoruz.

Ancak öyle yağma yok , 2019 sonlarında “Güçlü Başkan“ sloganlarıyla 2.4 milyar borçla aldığınız kulübün borcunun dönemizde 4.6 milyar borç yüküyle bırakıp TFF Başkanlığı’na sıçrama çalışmanız asır üstü maziye sahip siyah beyazlı camiada hoşgörü ile karşılanmaz ve muhatapları hukuki takibe alınır.

Onun içindir ki “Beşiktaşlı uyan artık” demek zamanının geldiğini söylüyoruz.

Önümüzdeki süreçte kulüp başkanlığına ve kurullara talip olan isimleri sizlere kulüp aidiyetleri yönüyle tanıtmaya çalışacağım.

Atıf Keçeci / Duhuliye

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Atıf Keçeci: Öyle yağma yok, TFF Başkanlığı’na sıçrama çalışmanız hoşgörü ile karşılanmaz - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: