BJK HaberleriSpor Haberleri

Ali Rıza Dizdar “Menfaat çeteleri bu kadar korkmasınlar.”

Ali Rıza Dizdar hakkında çıkan haberi tekzip etti ve karalama kampanyasına cevap verdi.  “Menfaat çeteleri bu kadar korkmasınlar.”

Ali Rıza Dizdar dün sabah WhatsApp gruplarında dolaşan dedikodu üzerine bir gazetede çıkan haber üzerine sosyal medyada katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada  “Beşiktaş’ta değişim ve devrim olması şart Beşiktaş eski ayarlarına dönecek, menfaat çeteleri bu kadar korkmasınlar” dedi.

Olaylar nasıl gelişti:

Beşiktaş Kulübünün, Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçimi öncesi Beşiktaş’ta ilginç olaylar nasıl gelişti?

Beşiktaş Başkanlığına daha önce aday olan Hürser Tekinoktay’ın Ocak ayı başında Ali Rıza Dizdar’ı BJK Başkan adayı olarak önermesiyle birlikte destek açıklamasından sonra Divan Kurulu Üyesi, avukat Ali Rıza Dizdar’a adaylık önergeleri verilmeye başladı.

Ali Rıza Dizdar’a giderek artan destek devam ederken  Dizdar’ın geçtiğimiz günlerde camianın önde gelenleriyle yemek yiyip durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

Hürser Tekinoktay Mayıs ayında yapılacak seçim için camiaya çağrı yaptı.

1 Nisan Günü Hürser Tekinoktay Aralık 2019’da Ali Rıza Dizdar’a verdiği desteği bir kez daha yenileyerek daha önce sorumluluk almış olan başkan adayları ve bazı yöneticiler tarafından da desteklenmesi için çağrı yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tekinoktay camianın önde gelen isimlerine de çağrı yaparak Mayıs ayında yapılacak seçimin Beşiktaş kulübü için normal bir seçim olmadığını “Hasan Arat, Serdal Adalı, Hüseyin Yücel gibi bir çok Beşiktaşlının Ali Rıza Dizdar ile oluşturacağı birlikteliğin Beşiktaş’ı eski günlerine döndüreceği konusunda öncülük edeceği kanısındayım.” diyerek Dizdar’a destek çağrısını yeniledi.

Tekinoktay’ın çağrısı üzerine Ali Rıza Dizdar’a yurt çapından karşılık bularak destek büyümeye başladı.

3 Nisan Pazar günü Trabzonspor Beşiktaş maçının oynanacağı Pazar sabahı binlerce Beşiktaşlının üye olduğu WhatsApp gruplarında “Günaydın Pazar dedikodusu.” başlığıyla bir mesaj dönmeye başladı.

Mesajda Ali Rıza Dizdar’ın  26 Aralık 2021 tarihinde yapılan kongrede tartışmalara yol açan genel sekreter Mesut Urgancılar ile işbirliği içinde olduğu ve Mesut Urgancılar’ın Ali Rıza Dizdar ile imza desteği vermek için toplantı yaptıkları bilgisi vardı.

Mesaj aynen şu şekilde yayıldı…

“Akşam beni arayan bir kaç kişinin söyledikleri, doğruluğu elbette teyide muhtaç ( belli ki çok yerde konuşuluyor )

Ali Rıza Dizdar’ın iki hafta önce pazartesi ya da salı günü ofisine Mesut Urgancılar ziyarete gidiyor. Uzunca kalıyor. Sonra Ali Rıza Dizdar başka adayı olmaya karar veriyor ve 25 Nisan cuma akşamı ( bizim lansmandan bir gün önce ) arkadaşlarına yemek daveti veriyor ve başkan adayı olmaya karar verdiğini paylaşıyor.

Kendisine aday olmaya yetecek imza sözü verildiği de söylenmiş ( dizdar bunu yakın dostlarına söylüyormuş )

İddia doğru ise Genel kurulda kendisini salondan attıran adamla sonra divanda barışıyor. Şimdi de onun iknasıyla aday oluyor. Doğru ise, Ali Rıza Dizdar oldukça ilkeli ve devrimci duruşlu biriymiş😎. Yönetimin bir tavşan aday hamlesini bekliyordum. Açıkçası iddialar doğru ise Ali Rıza Dizdar ismi hiç aklıma gelmemişti. 😊😅

Sağlıkla güzel bir pazar olsun “

Yeni Çağ gazetesi: “Beşiktaş’ta Fuat Çimen’in yükselişinin önünü kesmek isteniyor”

Siyah Beyazlılarda mevcut Başkan Ahmet Nur Çebi’ye karşı mart ayında bir lansman ile adaylık açıklayan CHP Fatih ilçesinde görevli olan BJK kongre üyesi Fuat Çimen’in haberlerini yaparak dikkat çeken Yeni Çağ gazetesi WhatsApp ‘da dönen dedikodu mesajının dolaştığı aynı saatlerde “Beşiktaş’ta Fuat Çimen’in yükselişinin önünü kesmek isteniyor” iddiası ile yaptığı haber Beşiktaşlıların gözünden kaçmadı.

Haberde “Kulübün Genel Sekreteri ve İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar’ın Ali Rıza Dizdar’ı iki hafta önce ziyarete gittiği ve Dizdar’ın burada başkan adayı olmaya karar verdiği öne sürüldü.” denildi.

Ali Rıza Dizdar “Menfaat çeteleri bu kadar korkmasınlar.”

Ali Rıza Dizdar ise yaptığı açıklamada “Mesut Urgancı benim eskiden arkadaşımdı. Benim yazıhaneme gelen gelenlerin tümünün kaydı var ben o hanın yöneticisiyim kayıtları saklarım korkmasınlar. Korkmasınlar bu kadar Beşiktaş’ta değişim ve devrim olacak ezilecekler menfaat çeteleri bu kadar korkmasınlar.

Bizim düşüncemizdeki insanlar iktidara gelirse on senelik bütün girdiler çıktılar raporlar incelenmesi lazım hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadan savcılığa suç duyurunda bulunup sonuna kadar takip edilmesi lazım Beşiktaş’a bir kaç kişi suistimal yapmadı, ortada suistimal var ise itham edilen bir kaç kişinin yanındakiler dahil değil mi ? Onlarında kastı ve ihmali o kişilerin yanında israfı söz konusudur. Yarın artık geç olmadan Beşiktaş’ta değişim ve devrim olması şart Beşiktaş’ın eski ayarlarına dönmesi şart.” dedi.

Fuat Çimen’in ‘Beşiktaş Sensin’ lansmanında Erdem Karakoç ilgi odağı oldu

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu