Rüya değil, gerçek! İşte Allen Iverson

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Amerikan basketbol ligi NBA yıldızı ve dünyanın sayılı basketbolcularından olan Allen Iverson (35), kendisini bir yıllığına Beşiktaşlı yapan antlaşmaya New York’ta imza attı.

Bir yılı opsiyonlu iki yıllığına kendisini Beşiktaşlı yapan imza törenine Amerikan medyası da ilgi gösterdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile birlikte katıldığı basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevaplayan Iverson, Türkiye’de basketbol hayatına devam edecek olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

Manhattan’da bulunan St Regis Otelde düzenlenen toplantıda NBA de oynama şansı bulamadığı için üzgün olduğunu anlatan Iverson, ”Ancak benim için önemli olan basketbol oynamak ve bu şansı bana verdikleri için bu takıma (Beşiktaş’a) teşekkür ediyorum. Benim için önemli olan basketbol oynamak” diye konuştu. Kendisinin bir aile reisi, bir baba olarak sorumlulukları olduğunu ifade eden Iverson, ”Ben bir erkek, bir baba, bir koca gibi sorumlu hareket etmek zorundayım” şeklinde konuştu.

Kendisine Beşiktaş’ın sunduğu teklifin ”iyi bir imkan” olarak değerlendiren Iverson, başarılı olmayı çok arzu ettiğini ve bunun içinde elinden geleni yapacağını dile getirdi. Ailesi ile ilgili sorunların çözüldüğünü aktaran Iverson, NBA de kendisine karşı müsahama gösterilmediğinden imalı olarak yakındı. Iverson, ”Aile sorunlarım varken oyunda konsantre olamıyordum ve olmam da mümkün değildi. Buna tahammül gösterilmedi” şeklinde konuştu.

Durgun tavrı ile basın toplantısında dikkat çeken Iverson, ”Bu attığım imza benim için yeni bir şans ve yeni bir sayfa” dedi.

Yerel saat ile 14:00 de yapılan imza töreninde ilk konuşmayı yapan Başkan Demirören, ”Bugün Cumhuriyetimizin 87. kuruluş yıldönümü. Dünya ekonomisinde ve sporunda parlayan Türkiye’nin son dünya basketbol şampiyonasında Amerika’dan sonra gümüş madalya kazandı. Bu güzel organizasyon ve başarı Türkiye’nin ve Türk halkının basketbola verdiği önemi göstermekte.” dedi.

Beşiktaş kulübü hakkında bilgi veren Demirören, yönetim olarak 3 yıldız transferi yapacakları sözünü hatırlattı. Başkan, ”3 yıldız sözü vermiştik bunun ikisini futbola kazandırdık 3.nü ise basketbol takımımıza kazandırmış olduk” dedi. Dünya yıldızı Iverson’un Beşiktaş’a katılmış olmasından büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Başkan, bu oyuncunun genç basketbolcu ve sporculara iyi örnek olacağını kaydetti. Başkan Demirören ayrıca Iverson’un transferi ile NBA ve dünya yıldızı bir basketbolcunun ilk defa Amerika dışında başka bir ülkede oynamayı kabul ettiğini de dile getirdi.

Amerikalı gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği basın toplantısında sorulan sorular Iverson’a daha çok, ‘Türkiye gibi bir ülkeye neden gittiği, NBA gibi dünya çapında ismi olan bir ligden ayrılmanın kendisi için zor olup olmadığı” şeklinde oldu. Ünlü yıldız sorulara net cevap vermekten kaçınırken, daha çok transferi kabul etmek zorunda kaldığı, zira NBA de oynama şansının kendisine tanınmadığı şeklinde oldu.

Antlaşmanın bir yıl sonra bitmesinin ardından tekrar Amerika’ya dönüp dönmeyeceği sorusuna Iverson, amacının Beşiktaş’ta başarılı olmak olduğunu ifade etti. Aynı soruya cevap veren Başkan Demirören ise, ”Biz önümüzdeki yıl Iverson’u bırakmak istemiyoruz. Tabii kendisinin güzel ülkemizde ailesi ile birlikte yaşamayı arzu etmesini umuyoruz” dedi.

NBA dışında başka bir ligde oynamanın kendisi için nasıl bir şey olacağı yolundaki soruya Iverson, ”Ben sadece NBA de oynayacağım diye birşey yok. Ben basketbol oynamak istiyorum, önemli olanda bu” diye yanıtladı. İsminin 14 yıl süresince oynadığı NBA de kalacağına olan inancını dile getiren Iverson, transferinden kaç lira aldığı sorusuna da, ”Bunu ben bilemiyorum. Tüm bu işlemleri menajerim halletti” dedi.

Basın toplantısında Demirören ile Iverson dışında Beşiktaş Basketbol Şube Sorumlusu Şeref Yalçın ile Iverson’ın menajeri Leon Rose de katıldı.

Paylaş.

3 yorum

 1. cumali özgünay on

  harikasınız.böyle bir transfere nasıl yorum yapılırki.BEŞİKTAŞ ımla gurur duyuyorum..

 2. Ben G.saraylıyım ama İverson ı aldıgı ıcın BJK tebrik ederim.Cok sevindim en azından dost klube gitti.Daha simdiden karalama kampanyası baslatıldı yazık.Bu adamın paraya ihtiyacı yok hikaye bu….Kavga olayıda cok fakir bir aileden geliyor aclık sınırında birden cok parası olunca kendi tabiri ile sudan cıkmıs balıga donmus
  sımardıgını oda kabul ediyor…bu yaslı yaralı kurt aslında artık yaralı kartal kendini ispatlamak basketbol oynamak ıcın gelıyor…Vallah o taraftarı gorunce sakın kafanızı yukarıya goklere kaldırmayın orda Allen IVERSON olur……ve olacak…

 3. Olmadı vallah olmadı o kadar az kısı imza torenınde olmadı….
  heryerde en iyisi biziz diyen CARSI grubu nerdesınız tebrikler butun dunya
  tv ları ordaydı ama sız yoktunuz bos koltuklar ben cok uzuldum…..Bari maclara gıdın !!!!

Bir Cevap Yaz