Spor HaberleriBJK HaberleriGünün OlayıHaberHürser Tekinoktay

Hürser Tekinoktay Mayıs ayında yapılacak seçim için çağrı yaptı.

Mevcut Başkan Ahmet Nur Çebi’nin seçime gireceğini söylemesi üzerine seçim hazırlıkları yapılmaya başlanıyor.

Beşiktaş Başkanlığına daha önce aday olan Hürser Tekinoktay‘ın geçtiğimiz günlerde desteğini açıkladığı Divan Kurulu Üyesi, avukat Ali Rıza Dizdar da başkan adaylığı için çalışmalara başladı. Ali Rıza Dizdar’ın geçtiğimiz günlerde camianın önde gelenleriyle yemek yiyip durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.

Camia içinden başkan adayı olması yönünde baskılarla karşılaşan Ali Rıza Dizdar’ın da başkan adaylığına sıcak baktığı, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklamayı yapacağı öğrenildi.

Hürser Tekinoktay ise bugün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak camianın önde gelen isimlerine çağrı yaparak Mayıs ayında yapılacak seçimin Beşiktaş kulübü için normal bir seçim olmadığını ve Ali Rıza Dizdar’a destek verilmesinin önemine dikkat çekti.

Hürser Tekinoktay’ın açıklaması şöyle oldu:

Değerli Beşiktaşlılar,

Zaman aşımcıların İBRA edilmeleri halinde BJK kongrelerinin iradesinin artık Beşiktaşlıların elinde olmadığını, mevcutlar görevde olduğu süreçte artık kongrelere iştirak etmeyeceğimi ve bu nedenle BJK Başkanlığı için aday olmayacağımı daha önce açıklamıştım.

Son haftalarda değerli Beşiktaşlıların yoğun talepleri üzerine bunu tekrar açıklamak ile beraber şahsi görüşlerimi de sizlerle paylaşmak istedim…

1- Öncelikle Mayıs ayında yapılacak seçimler, BJK Tarihinin en önemli seçimlerinden biridir.

NationalTurk Haber

Bu seçim geleceğimizi tayin edecektir.

2- Hiç kimsenin seçimi tesadüfen kaybetme lüksü kalmamıştır.

Bu nedenle herkesin kulübümüz için büyük sorun olan ‘kıdem ve hukuk’ esasını göze alarak;

Bu özelliklere uyan ceza hukukçusu Ali Rıza Dizdar’ın yanında olmaları gerektiğini düşünüyorum.

3- Bu seçimde başkanlık makamından çok daha önemli bir durum vardır.

Neticede herkesin kendi şahsi işlerinde vekalet vereceği ve verdiği Ali Rıza Dizdar camianın bir büyüğü olarak bir çok cephede birleşmeyi sağlayabilir.

4- Geçmiş dönemlerde camiadan büyük destek almış olan BJK Başkan adayları ve yöneticileri başta olmak üzere Beşiktaş JK ihtiyacı olduğu konularda liyakat ve kıdem esaslı bir yönetim kurulunun oluşması Beşiktaş’ın geleceği için büyük önem teşkil etmektedir.

5-Bir Beşiktaş taraftarı olarak hizmeti her zaman onur gören;

Hasan Arat, Serdal Adalı, Hüseyin Yücel gibi bir çok Beşiktaşlının Ali Rıza Dizdar ile oluşturacağı birlikteliğin Beşiktaş’ı eski günlerine döndüreceği konusunda öncülük edeceği kanısındayım.

6- Daha önce ifade ettiğim gibi bu dönem Ali Rıza Dizdar Beşiktaş’ın en çok ihtiyacı olan isimdir.

Tüm Beşiktaşlıları,

Sevgi ve saygılarımla, selamlıyorum.

Hürser Tekinoktay

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu