Ahmet Nur Çebi’nin verdiği müjde rapordan çıkmadı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta Denetleme Kurulu raporu Divan Kurulu öncesi açıklandı. Raporun eski ve yeni yöneticilere olan borç-alacak durumunu gösteren bölümde eski başkan Yıldırım Demirören‘e olan borcun ayrıca belirtilmesi dikkat çekti.

Rapordaki ilgili bölümde “Eski Yönetim Kurulu Başkanı’na verilen 100 milyon TL tutarındaki senet, borç senetleri hesabında yer almaktadır. Ayrıca 7.7 milyon TL cari hesabında yer alan borcu alacak rakamından düşüldükten sonra net alacak rakamı 92.2 milyon TL’ dir” ifadeleri kullanıldı.

Oysa, 2021 yılı 2. Olağan Divan Kurulu toplantısında Ahmet Nur Çebi 2004 ve 2012 yılları arasında görev alan Demirören için, “Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a verdiği zarardan fazlasını kendisi bağış yapacak. Buradan da bu müjdeyi vereyim. Sağ olsun, en azından bunu yaptı.” ifadelerini kullanmıştı.

Ahmet Nur Çebi: “Buradan Müjdeyi Vereyim”

Raporda bir başka dikkati çeken hususta bırakmam seni kampanyası

12 Haziran 2020 tarihinde başlayan kampanyanın, 9 Ağustos 2020’de bir televizyon kanalında ünlü isimlerin katılımıyla yapılan gecesinde 80 milyon TL’yi aşkın bir gelir elde edildiği konuşulmuş, toplam miktarın ise 150 milyon TL’ yi geçtiği belirtilmişti.

KAMPANYA MARTTAN BU YANA DURDU 34 MİLYON VAR 

Ancak Denetleme Kurulu raporuna göre, Şubat 2022 yılına dek uzatılan kampanyada 30 Eylül 2021 itibarıyla kayıtlara geçen gelir 34 milyon TL oldu. Bağış ve yardımlarla hesap gelirinin 14.5 milyon TL olarak gerçekleştiği ifade edildi.

Beşiktaş’ın 31 Mart 2021’de açıkladığı raporda Bırakmam Seni kampanyasından kulübün kasasına 33 milyon 709 bin lira girdiği açıklanmış, diğer bağış ve yardım tutarınınsa 12 milyon 476 bin lira olarak gerçekleştiği ifade edilmişti.

Buna göre 7 aylık süreçte kampanyadan kasaya giren para sadece 300 bin TL olurken bağış ve yardımlar ise 2 milyon TL yükseldi.

Bırakmam seni kampanyasıyla ilgili açıklama kafaları karıştırdı !

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Ahmet Nur Çebi’nin verdiği müjde rapordan çıkmadı - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: