Ahmet Nur Çebi: “Buradan Müjdeyi Vereyim”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ahmet Nur Çebi’den Yıldırım Demirören açıklaması “Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a verdiği zarardan fazlasını kendisi bağış yapacak.”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlıların 2021 yılı 2. Olağan Divan Kurulu toplantısında gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Kulübü’nün 2021 yılı 2. Olağan Divan Kurulu toplantısı Vodafone Park’ta yapıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, Siyah Beyazlı ekibin eski başkanı Yıldırım Demirören hakkında da konuştu.

“BURADAN BU MÜJDEYİ VEREYİM”

Başkan Çebi, 2004 ve 2012 yılları arasında görev alan Demirören için, “Yıldırım Demirören, Beşiktaş’a verdiği zarardan fazlasını kendisi bağış yapacak. Buradan da bu müjdeyi vereyim. Sağ olsun, en azından bunu yaptı.” ifadelerini kullandı.

İşte Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

“Hayatımı Beşiktaş için ortaya koydum ve koymaya devam edeceğim. Son 10 yıllık raporu genel kurulda paylaşacağız. Genel kurul ne isterse yapılır. Beşiktaş için gerekirse hapis yatarım.”

“Jaap Uilenberg, Sergen hocamızın hareketlerini gündeme getirmeye çalışmış! Gitsin Almanya’da konuşsun bakalım, sana bunu yaptırıyorlar mı?! MHK’ye sesleniyorum, böyle isim vererek açıklama yapamazsınız.”

“İkaz ediyorum, bir kere daha yaparsanız, bu şekilde cevap vermeyeceğiz. Niyetleri belli, hakemleri baskı altına almak. Geçen sene de yaptılar, başaramadılar. Yine başaramayacaklar.”

“Bütçeniz 65 milyon euro, limitiniz 30 milyon avro. Hala gönderemediğimiz futbolcularımız var. Adamın maliyeti 20 milyon euro olmuş, ‘Gideceğim.’ diyor, son gün gitmiyor. Sen buradan 4 milyon euro maaş alırken sana birisi 400 bin euro veriyor. Önce bir utan.”

“Bir tanesi yazmış, ‘Sihirbaz mısın?’ diye. Elektrik ödenmiyordu, birden bire çalışanların maaşları ödenmeye başladı.”

“Kardeşim çok basit. Cebimden 110 milyon koydum, ailemin geleceğinden de 675 milyon TL feragat ederek kulübü 1.5 sene ayakta tutmaya çalıştım. Altınız oyulmadı efendi, kendiniz gittiniz.”

“5 yıllık kontratlar var. Bu kontratları biz yapmadık.”

“5 yıllık kontratlar var. Bu kontratları biz yapmadık. Borç artışını azaltmak ve kontrol etmek bizim birinci vazifemiz. Bunlar bitene kadar işimiz sıkıntılı ama bunları omuz omuza beraber aşacağız.”

ABDULLAH AVCI AÇIKLAMASI

“Abdullah Avcı Bey kusura bakmasın, açıklama yapmak zorundayım. Eski yönetim önümüze getiriyor, anlatmam gerekiyor. Avcı’ya sıkıntıyı sordum ‘Eski abiler var, burayı karıştırıyorlar’ dedi. Kusura bakma hoca, söylemek zorundayım, çünkü bizle uzlaşmadınız.”

“‘Olmuyorsa, ayrılalım’ dedik. ‘Siz gönderin, Türkiye’nin en büyük hocalarından biriyim, iş bulana kadar paramı alırım sonrasını almam’ dedi. ‘Büyük hocaysanız, bir takıma gidersiniz ve bu yükten kurtuluruz’ dedik. Sonrasında defalarca aradım”

“Beni avukatına yönlendirdi. Ben kulüp başkanıyım ya. Sen benimle niye konuşmuyorsun? Benim hocam; sen 12 milyon alırken, sen gittiğin anda 2 milyona imza attı. Sonra da 6 milyona imza attı. İşte Beşiktaş’ın çocuğu. O gün, 1 milyon 800 bin avro karşılığı sözleşme yapıyorsan, bugün o hoca 800 bin avroya hocalık yapıyorsa bana neyin hesabını soruyorsun?

Beşiktaş’ta borç 4,5 milyar olurken son 3 ayda Ahmet Nur Çebi dahil yöneticilere 25 milyon ödeme yapılmış

 

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Ahmet Nur Çebi'nin verdiği müjde rapordan çıkmadı - Beşiktaş Postası

Leave A Reply