Başkan Çebi Radyospor’da Konuştu: Beğenmeyen Gider

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Radyospor’da Özgür Sancar’ın sunduğu Spor Kazanı programında gündemle ilgili soruları yanıtlıyor.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamalarından bazı bölümler şöyle;

(Kampanya hakkında) “‘Bırakmam Seni’ sözünü seçim kampanyasında da kullanmıştık. Beşiktaş’a hizmet etmeye karar verdiğimizden beri bırakmam seni diye sesleniyoruz. Geçmemiz ve görev yapmamız gerekiyordu, geldik. Hayırlısı olsun. Yardımlar gelmeye devam ediyor ama biraz daha artırmamız, güçlenmemiz gerekiyor. Özellikle iş adamlarımıza seslenmek istiyorum. İhtiyacımız var. Beşiktaş’ın desteğe ihtiyacı var. Kendilerine de ulaşmaya çalışıyorum.

Eski Başkanlarla Görüştü Mü?

(Rahmi Koç ile görüşecek misiniz?) Rahmi bey ve diğerleriyle de sürekli görüşüyorum. Bize her zaman iyi yaklaşmıştır. Camia büyüğümüzdür, Beko ailesine ve kendisine teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.

(koronavirüs ile ilgili) Çok iyiyim sağolun. Salgını yenmiş bir dünya insanlığı diliyorum.

Baştan beri aynı niyetteyiz. Geldiğimizde çok aşağılardaydı takımımız. Geldiğimizden beri tepeye oynadık, keşke daha yukarıda olabilseydik. Kaçan puanlara kafamızı vuruyoruz şu an. Niyetimiz Şampiyonlar Ligi’ne gitmek. O da olmasa ligin anlamı, tadı kalmazdı bizim için.

(Eski başkanlar kampanyaya destek verecek mi) Kendileriyle görüşmedim ama kendilerinden de bana ulaşan olmadı. İşleri yoğun olmalı.

Beşiktaş Belediyesi amatör çalışmalarımızın içinde olacak. Müjdeyi ben değil onlar açıklayacaktır. Beşiktaş, sadece ilçe için değil, İstanbul için, ülke için, Müslümanlar için de önemli bir marka.

Bein Sports Devam Edecek Mi?

Herkes birbirinden destek bekliyor. Bein Sports’un da bizden destek beklemesini anlayışla karşılıyoruz. Ama tadında olması lazım. Hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Bence Bein Sports Türkiye’de devam edecektir. İkinci alternatif yaratmamız gerekiyor. Kulüpler Birliği olarak da bu tür yayınları yapacak bir şirkete ihtiyaç duyuyoruz. Bir tarafa teslim olmak doğru değil.

Sergen Yalçın ile Problem Var Mı?

Sergen Hoca ile anlaşmazlığımızın olduğu iddia ediliyor. Bazıları yanlış biliyor olabilir, bazıları özellikle kamuoyunu yanlış yönlendiriyor olabilir. Hocayla aramızda zıtlık, ayrışım yok. Biz hocayla oturup konuştuğumuzda bu konularda açık ve net şekilde konuşmuştuk. Bize cesaret verdi. Ben de altyapıdan geliyorum demişti. Futbol takımını tamamen hocaya teslim ettim. Takdir onundur. Ancak ekonomiyle beraber bu işi götürmemiz gerektiğini kendisi de biliyor. Yarışmacı bir takım kuracağız ancak altyapıdan gelenlerin de önemsendiği, takımda yer bulabildiği bir zemin istiyoruz. Eski kaptanlarımızdan biri altyapımızın başına gelecek. Bu düzeni yakında kamuoyunda paylaşacağız.

Fabri Dönebilir Mi?

Şimdi kalede Ersin var. Bakalım hoca ne diyecek.

Kimler Gidecek?

Bu ücretlerle zorlanıyoruz. Gönlümüz hepsiyle devam etmek. Bizim de sırtımızda ağır yük bırakarak bizimle yürürlerse olmaz. Bu ücretler çok ağır. Ljaic çok iyi çocuk. Gönlümüz bazen kırılıyor ona ama 3 milyon 750 bin euro maaş. 6 milyon euro bonservis bizden talep ediliyor. 1 buçuğu bile bulmakta zorlanıyoruz. 2 seneye yayacağız. Eleştirenlere soruyorum sen hiç 1 buçuk milyon euroyu bir arada gördün mü? Bu kulüp bunları kaldıramaz.

Caner Erkin ve Gökhan Gönül

Menajeri zaten fuzuli konuşan bir arkadaş. O kendine göre futbolcusunu koruyor, ben de kulübümü koruyorum. Bu kadar erken konuşmanın anlamı yok. Caner kalabilir, şartlarımızı sunacağız. Oturup anlaşabiliriz, anlaşamazsak gider. Gökhan Gönül de aynı şekilde. Haklı bir şekilde pazarlık ediyorlar, ben de kulübüm için pazarlık ediyorum. Ben niye bu çocuklarla pazarlık ediyorum? Kulübüm için.

Şu anda Alanyaspor’dan herhangi bir futbolcuyla anlaşmadık. Öncelik Alanyaspor’da ve başkanındadır. Anlaşırsak da kimse birbirine gönül koymasın. Alanyaspor Başkanının yanlış ifadeleri oldu. Futbolcusu orada yapsın pazarlığını. Yapmıyorsa gönül de koymayacak.

Henüz anlaştığımız bir futbolcu yok. TFF Lisans yönetmeliğine göre ekonomik olarak transfer yapmamız yasak. Ocak ayında da böyle bir sıkıntı vardı. Arkadaşlarımız ya ücretlerini düşürecek ya beğenmiyorsa gidecekler. Çözüm bulacağız.

Denetleme raporunu Mali Kongre’de okutacağız ve genel kurul üyelerine bilgi vereceğiz.

Share.

Leave A Reply