Ahmet Nur Çebi, eski yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na karşı açtığı davayı kaybetti. Mahkeme dosyasından ilginç detaylar

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi, eski yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na açtığı tazminat davasını kaybetti.

Mahkemenin gerekçeli kararında ise ilginç bir detaylar ortaya çıktı “Çatı danışmanlığı sözleşmesine gerek yok !”

Beşiktaş AŞ Genel Müdürü: “Çatı işlerinin yapımında ihtisas gerektirecek bir durum yok. Yapılan uygulamadan haberim yok. Fatura bedeli + KDV hangi kulüp çalışanına teslim edildiğini araştırılarak Beşiktaş camiası bilgilendirilmeli.” 
ahmet nur cebi cati faturasi davasi e1637314806790

BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi, kendisine yönelik eleştirileri nedeniyle eski yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘na karşı açtığı 1.903 TL’lik tazminat davasında haksız bulundu.

29 Nisan 2020 tarihinde Mahmutyazıcıoğlu’nun bir sosyal medya canlı yayınında kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle tazminat davası açan Çebi, mahkeme kararının ardından aynı miktarda tazminat ödemeye mahkum edildi.

MAHMUTYAZICIOĞLU NE DEMİŞTİ?

Beşiktaş’ın eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 8 Nisan 2020 tarihinde katıldığı bir canlı yayında Çebi’ye yönelik önemli açıklamalar yapmıştı.

Mahmutyazıcıoğlu, Çebi’nin ikinci başkanlığı döneminde kulübe sattığı demirlerden kur farkından dolayı zarar edip bu zararı kendisi ile bağlantılı bir çatı danışmanlığı şirketi üzerinden fatura keserek kulüpten tahsil ettiğini ileri sürmüş, bunun yanı sıra o süreçte futbol direktörü Ali Naibi’ye fazladan prim yatırıp bu miktarı Naibi’den elden geri aldığını ifade etmişti.

MAHKEME HAKARET YOK, ‘GÖRÜNÜR GERÇEKLİK VAR’ DEDİ

İstanbul Anadolu 17. Asliye Hukuk Mahkemesi, Ahmet Nur Çebi’nin açtığı bu davayı haksız bulurken kararını da detaylı bir şekilde açıkladı.

Denetim denetim  raporunda ortaya çıkan önemli detay “Çatı danışmanlığı sözleşmesine gerek yok !”

Mahkemeye göre; Mahmutyazıcıoğlu’nun çatı konusundaki ifadelerinin o dönem kulübün denetim  raporunda” Böyle bir çatı danışmanlığı sözleşmesine gerek olmadığı” rapor olarak sunulduğu ve bu raporda denetim kurulunun üzerinden genel kurulda da tartışıldığı belirtildi.

Mahkeme, Mahmutyazıcıoğlu’nun ifadelerinin herhangi bir hakaret ve iftira kastı taşımadığının altını çizerken, genel kurula da yansıması nedeniyle ‘Görünür gerçekliğe uygun’ olduğunu ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdiğini duyurdu.

Ayrıca, mahkeme Çebi’nin bu eleştirilere katlanma yükümlülüğünün olduğunu da bildirdi.

Fikret Orman geliyorum dedi, Hürser Tekinoktay belgeleri paylaştı ve ‘ŞAH’ dedi !

 

Paylaş.

1 Yorum

  1. Geri Bildirim: Ahmet Nur Çebi, eski yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na karşı açtığı davayı kaybetti. Mahkeme dosyasından ilginç detaylar - Medya Oluşum

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: