Abdullah Gül’den Yazıcıoğlu açıklaması: Helikopterin beynini keçiler götürmedi

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili olarak şok açıklamalar yaptı. Gül, helikopterin beyninin olay yerinden çalındığını söyledi.

Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK) araştırmasının ‘büyük açıkları ortaya koyduğunu’ vurgulayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Düşünebiliyor musunuz, Meclis’te bu mesele kapanmıştı. Ama düşen helikopterin beyni, yani her şeyi kaydeden o hafızası yok şimdi ortada. Keçiler gelip söküp götürmedi onu” dedi

Almanya temasları sırasında beraberindeki gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı, ‘Kaza değil, cinayet diyebilir miyiz?’ şeklindeki soruya ise şöyle cevap verdi: “Onu savcı diyecek.”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Al-manya’daki ilk günkü temaslarının ardından kendisine refakat eden gazetecilerle gece yarısı bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Gül’ün açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Helikopkerin beyni, özel aletlerle sökülüp yok edilmiş: Doğrusu Muhsin Yazıcıoğlu’yla ilgili çok büyük açıklar ortaya çıktı. Düşen helikopterin beyni, yani her şeyi kaydeden o hafızası yok şimdi ortada. Keçiler gelip söküp götürmedi onu. Böyle özel aletlerle sökülüp yok edilmiş. Bunun yok olduğunu tespit etti denetleme raporu. Beynin yok edildiği tespit edildikten sonra ihbarlar yağdı. “Al şu videoya bak” diye gönderdiler bana. Baktım ki bir taraftan birileri buzlarda cesetlerle ilgileniyor, birileri de diğer taraftan vidayı söküyor. Savcılar, Yazıcıoğlu konusunda da Hrant Dink konusunda da çok detaylı çalışıyorlar.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz