Tunceli’de büyük operasyon: 2 bin asker helikopterlerle indirildi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tunceli’de terör örgütüne yönelik son yılların en kapsamlı operasyonu başlatıldı. Saldırı istihbaratı alan güvenlik güçleri 2 bin askerle birlikte operasyon başlattı.

PKK’nın bölgede 4 ayrı grup ile farklı noktalarda büyük saldırı yapacağı istihbaratı alan güvenlik güçleri son yılların en büyük operasyonunu başlattı. 4. Komando Tugayı ve Tunceli Alay Komutanlığına bağlı çok sayıda eğitimli özel harekat timi gece yarısı, Gökçek,Güleç, Çıralı, Sütlüce ve Alacık bölgelerindeki dağlık ve ormanlık alana 6 skorski helikopter ile indirme yaparak bölgeyi ablukaya aldı. Bölgede uzun süreden beri hareket halinde oldukları tespit edilen kalabalık 4 ayrı PKK’lı grubun tespit edilmesinin ardından başlatılan operasyon devam ediyor.

En son Tunceli şehir merkezinde Munzur mahallesinde halı sahada top oynayan polislere yönelik saldırının ardından, ses getirecek eylemlerini arttırma peşine düşen terör örgütü kırsal alanda da karakollara yönelik saldırı planları güvenlik güçlerinin yoğun çalışmaları sonucu tespit edildi.

2 bin askerin katılımıyla PKK’ya yönelik başlatılan operasyon son bir yıl içinde gerçekleşen en büyük operasyon olduğu biliniyor. Terör örgütünün sonbahar mevsiminin gelmesiyle daha fazla kayıp vermemek için bu aylarda son eylemlerini gerçekleştirdikten sonra kış kampına girmeye çalıştığı öğrenildi. Örgütün 4 ayrı grup halindeki örgüt mensupları ile ses getirecek eylem planlarının deşifre olmasının ardından Tunceli merkeze bağlı bölgelerde başlatılan yoğun operasyonlar devam ediyor.

Share.

Leave A Reply