“Yönetim hatalı bilgilerle ibra olundu” Fulya’ya bir müdahil daha

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın tarihi davası Fulya’ya kongre üyelerinin ilgisi artarken davaya müdahil olanlara bir kişi daha eklendi. Divan ve kongre üyelerinden Sami Kılıçoğlu da müdahil olmak için başvuruda bulundu.

Beşiktaş Divan Kurulu ve kongre üyesi Sami Kılıçoğlu’nun Fulya Davası‘nın görüldüğü İstanbul 6.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderdiği yazı şöyle;

“Efendim;
Beşiktaş JK Derneği’nin 24 Şubat 2008 tarihinde yapılan Mali Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu’nun 2007 yılı bütçesine, yüzde 67 paylaşım hakkına sahip olunan arazi için yüklenici firma ile yapılan anlaşmada benim de içinde bulunduğum onay makamı olan üyelere aşağıda belirttiğim konularda hatalı bilgiler verilerek ‘ibra’ alındığını öğrenmenin büyük üzüntüsü ve aldatılmış olmanın kızgınlığı içerisindeyim.

Genel Kurul sonrası durumun tam aksi olduğunu mahkemenizin tayin ettiği bilirkişi raporlarının (7.11.204 tarihli) medyaya geçtiğimiz günlerde intikal etmesi üzerine tespit ettim.

Bu durumda; şahsımın ve ait olmaktan gurur duyduğum kulübümün haksız ve hukuksuz bir şekilde aldatıldığı, zarara uğratıldığı kanaatimle; ilgili Mali Genel Kurul’daki bütçe için verdiğim olumlu (ibra) oyun geçerliliği de kalmamıştır.

Tarafımıza Genel Kurul’da Yönetim Kurulu tarafından verilen bilgilerin aksine;
a. Yüklenici firma iki bloktan oluşan inşaatta, bir blokta 28 daire fazla olarak inşa etmiştir ancak yüklenicinin tarafında 2 blok olduğu için bu fazlalık aslında 56 dairedir.
Dolaysıyla fazlalık hesapları tespit edilenin gerçeği 2 misli olmaktadır.
Ve durum daha vahim hale gelmiştir.

b. Yapılan anlaşmada yer almamasına rağmen Beşiktaş Belediyesi’ne 2.696 m2’lik iki katlı konferans salonu inşa edilmiş ve bu salon Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin payı olan bölümden kullanılmıştır.

Durum böyle olunca kulüp yönetimimin şahsıma ve tüm kongre üyelerine yanıltıcı bilgiler vererek, yüklenici firma lehine haksız ve yasal olmayan kazanca sebep olduğu aşikardır.
Dolayısıyla yanlış-aldatılmış bilgilerle alınan ‘ibra’ da öncelikle vicdanlarda ve sarsılmaz bir biçimde inandığım adalet sisteminde geçerliliğini yitirmiştir.

Bu sebeple;

Medyada yer alan habere müteakip, konu hakkında dava açmaya karar verdim. Fakat dostlarımın uyarısı ve bilgilendirmesi üzerine meselenin zaten mahkemenize intikal ettiğini öğrendiğim için, ilgili davaya kişisel ve kamu vicdanı sorumluluğuyla müdahil olmak istiyorum.
Saygılarımla
Sami KILIÇOĞLU

BJK Kongre ve Divan Üyesi,
BJK Sicil No: 3168
Divan Sicil No: 1135”

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: