Fulya DavasıHaberSpor Haberleri

Fulya davası öncesi büyük hareketlilik

Fulya

Fulya davasında önümüzdeki salı günü görülecek yeni duruşma öncesi büyük hareketlilik yaşanıyor. Bugün iki kongre üyesi daha davaya müdahil olmak için başvuruda bulundu.

Kongre üyelerinden Çağrı Göksel ve Sezgin Gülnar’ın, Fulya davasının görüldüğü İstanbul 6. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçeler şöyle;

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 21647 numaralı Genel Kurul üyesi ve %49 oranında halka açık Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve ticaret A.Ş.’nin hissedarıyım. Mahkemenizde görülen ve Beşiktaş JK’yı ve üyelerini, aynı zamanda hissedarları yakından ilgilendiren davayı başından itibaren yakından takip etmeye çalışmaktayım.

Dava süreci boyunca ortaya çıkan deliller ve hazırlanmış olan bilirkişi raporları incelendiğinde aşağıdaki üç önemli konuyla ilgili kulübün (Beşiktaş JK) ve Şirketin (Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.) açıkça zarara uğratıldığı ve Genel Kurul üyeleriyle hissedarların yanlış bilgilendirildiği kanaati tarafımca hasıl olmuştur. Buna göre;

1 – 24 Şubat 2008 Beşiktaş JK Mali Genel Kurulu’nda dönemin kulüp yönetim kurulu ve başkanınca ve sorumlu yönetim kurulu üyelerince, 2007 yılında sözleşmesi feshedilen Vicente Del Bosque konusunda Genel Kurul üyelerine hitaben “Del Bosque bize tazminat ödeyecek” şeklinde yapılan bilgilendirmenin aksine, 25 Mart 2008 tarihinde Del Bosque’ye o yıla ait Şampiyonlar Ligi gelirlerinden olmak üzere, kulübün ana ortağı olduğu şirket tarafından 7.961.767 euro ödeme yapıldığı bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir.

2 – Fulya Süleyman Seba Projesi olarak bilinen ve Beşiktaş JK arazisi üzerine ilgili müteahhitlik firrmasıyla &67-%22 şeklinde kulübün lehine mal paylaşımını belirleyen sözleşme ile inşa edilen projeye ait ek kat inşaatlarında kulübün haklarının gelir getiren bölümler bazında aynı oranda korunmadığı İçişleri Bakanlığı Denetçilerinin hazırlamış olduğu raporda da görülmektedir. Ücretsiz olarak kamunun kullanımına açık olan yer altındaki otopark alanının metrekare hesabına dahil edilerek söz konusu paylaşım oranlarının korunduğunu iddia etmek kulübün uğratıldığı zarar ve mağduriyeti önlememektedir.

3 – Yine Fulya Süleyman Seba Projesi ile ilgili olarak, dönemin yöneticilerinden Sn. İlhan Durusoy’un Genel Kurul üyelerine yapmış olduğu beyanın aksine, Beşiktaş Belediyesi’ne verilerek üzerine Beşiktaş Kültür Merkezi yapılan arsa müteahhide değil, kulübe ait olup bununla ilgili belge 2007 tarihlidir ve bu kararla ilgili de Genel Kurul üyeleri yanıltılmış gözükmektedir.

Bütün bu sebeplerden dolayı taraftarı ve üyesi olduğum Beşiktaş JK’nın ve hissedarı olduğum şirketin sorumluların görevlerini suistimali yüzünden zarara uğratıldığını düşünüyor ve devam eden söz konusu davaya müdahil olmayı talep ediyorum.

NationalTurk Haber

Saygılarımla

Çağrı Göksel…

“Beşiktaş Jimnastik Kulübü taraftarı, aynı zamanda Genel Kurul üyesi ve Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hissedarıyım. 2012/363 E dosya numaralı, mahkememizde uzun yıllardır devam eden Beşiktaş JK 24 Şubat 2008 tarihli Genel Kurulun iptali ve Fulya Süleyman Seba Projesi davasını yakından takip etmekteyim.

Aşağıdaki sebeplerle bu davaya müdahil olma talebim bulunmaktadır.

A – 24 Şubat 2008 tarihli Mali ve İdari Genel Kurul’da Beşiktaşlılar ve Kongre üyeleri Vicente Del Bosque davasının akıbetiyle ilgili açıkça yanıltılmış ve bu yanıltma sonucunda dönemin yönetim kurulu ibra edilmiştir. Sonucunda kulübün hakim ortağı olduğu şirket ciddi meblağlara katlanmıştır. Dolayısıyla ilgili yıla ait ibra kararı yok sayılmalı ve söz konusu dönem, ortaya çıkan gerçekler ışığında yeniden oylanmalıdır.

B – Onursal başkanımız Süleyman Seba’nın ismini taşıyan ve kamuoyunda Fulya Projesi olarak da bilinen projenin ek metrekareleriyle ilgili sözleşmede açık hüküm bulanmasına karşılık Beşiktaş JK’nın hakları açıkça ihlal edilmiş, sorumsuz yetkililer sebebiyle kulüp zarara uğramıştır.

Ekte konuyla ilgili mahkemenizin talebi üzerine hazırlanan bilirkişi raporu ve İçişleri Bakanlığı denetim raporu yer almaktadır.

Talebimin onaylanması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Sezgin Gülnar

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu