Tekinoktay: Sergen Yalçın devre arası gelmeliydi

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ın eski Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, siyah beyazlıların yeni teknik direktörü Sergen Yalçın’ın başarılı olacağına inandığını belirterek “”Hazırlık kampında görevde olması lazımdı” dedi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şu şekilde:

12 Mayıs seçiminden sonra kazanmış olsaydık görevde neler yapabileceğimizi anlatmıştık. Misyonumuzu, kurumsal spor yönetimini ifade etmiştik. İki tane sportif direktör olacağını belirtmiş ve Sergen Yalçın’ı açıklamıştım. Sergen Yalçın’ın daha önceden bu göreve gelmiş olması lazımdı. Beşiktaş; Sergen Yalçın ile başlasaydı Fikret Orman bu sıkıntıları belki de yaşamamış olabilirdi.

Fakat; Fikret Orman görevi bıraktıktan sonra Ahmet Nur Çebi’nin başkan olmasıyla birlikte yeni yönetim bu işin başarılı olacağına inanıyor mu? Böyle kararlar ani olarak verilmez. Böyle bir planı varsa, Sergen Yalçın’ın ilk yarının bitimiyle göreve gelmesi gerekirdi.

Yarışma esnasında görevi almak kolay olmayabilir. 2-3 hafta motivasyon yapabilir. Ama daha sonra sporcu istikrarsızlığı yine görünebilir. En azından devre arasında 15-20 gün çalışmış olması gerekirdi. Böyle bir şey olacaksa, Sergen Yalçın’ın hazırlık kampında görevde olması lazımdı.

Bir teknik direktörün göreve gelmesi sonrasında bütün sorumluluğu alması doğru değil. Bütün kulüpler böyle çalışıyor. Bir kulüpte 3 teknik adam değişiyor. Enteresan bir kıyım var. Sergen Yalçın’ın da çok iyi desteklenmesi gerekiyor. İyi bir ekiple her şeyin yapılması lazım. Sergen Yalçın’ın başarılı olmasını temenni ediyorum. Bize büyük katkı vereceğini düşünüyorum. Hepimiz için hayırlı olur inşallah.

Bir tek Fikret Orman’ın ibra edilmemesi sevimli bir şey değil. Ahmet Ürkmezgil ve diğer yöneticiler de bu konudan rahatsızlardı. Bence ibra edilmemesi gerekiyorsa (biz ibra etmedik) bir tek başkan yok. Böyle olunca başka bir görüntü oluşuyor. Futbol A.Ş’de ibra etmiyorsunuz ama orada bir tek Fikret Orman yetkili değil ki. Bağımsız Üye var. Şu anda Futbol A.Ş Başkanı ile Bağımsız Üye aynı statüde. Üye orada, altındaki müdür orada, yönetim orada. Bir tek Orman ibra edilmiyorsa bir sıkıntı var. Farklı görüntü vermek de camiamız için uygun değil.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz