Taraftar Sergen Yalçın’a destek verirken, Ahmet Nur Çebi’ye büyük tepki gösteriyor

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sezon başından itibaren taraftar genellikle takım üzerinde eleştiri yaparken, Giresunspor karşısında alınan mağlubiyet bardağı taşıran son damla oldu.

Bu kez hedef tahtasına Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimi kondu. Geçen sezon şampiyonluğa giderken patlak veren Aboubakar sözleşme kriziyle başlayan süreçte Çebi’nin en çok eleştirildiği konu “Sağlıklı hiç bir kararı veremesi” oldu.

Aboubakar gelecek sezon da bizimle oynamaya devam edecek” demesine rağmen 29 maçta 15 gol ve 5 asistlik katkı yapan Aboubakar ile sözleşme krizi yaratan Çebi Beşiktaş’ın şampiyonluk iddiasını tehlikeye sokmuştu.

Rıza Çalımbay’ın son hafta Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yenmesiyle Fenerbahçe’nin yarış dışı kalmasını yanı sıra Galatasaray’ın da tek gol önünde averaj ile son dakika da şampiyonluğa ulaşmıştı.

Sezon sonu Sergen Yalçın ile yeni sözleşme sürecinin uzamasına sebep  olup yeni sezon hazırlıklarını da sekteye uğratan Çebi hedefteki isim oldu. Bu durum transferleri de geciktirdi.

Ahmet Çakar ise Ahmet Nur Çebi’nin Şenol Güneş sevdasına dikkat çekerek “Ahmet Nur Çebi‘nin bugün konuşmasında söylediği ‘Şeytani düzen’ size neyi hatırlatıyor? Türk futbolunda bu terimi kullanan 2 kişi var. Biri Ahmet Nur Çebi diğeri Şenol Güneş. Sık sık konuştuğun kişinin lafları sana geçer.” diye  yorumladı.

Hocanın belli olmaması nedeniyle birçok transfer son güne kaldı. Özellikle başta Kenan Karaman olmak üzere bir çok futbolcunun transferinin Sergen Yalçın’ın haberi olmadan yapılması ise en çok tepki çeken başka bir konu oldu.

Sezon öncesi hazırlık kampında yeni futbolcular geç katılırken, birçok takım lige Beşiktaş’a oranla daha hazır bir şekilde başladı.

Yönetim ile teknik heyet arasında köprü pozisyonu kurabilecek bir yöneticinin olmaması, Sergen Yalçın’ı Ümraniye’de yalnız bıraktı.

Hem takım içi sorunlar hem de saha dışında yaşanan birçok sıkıntı başarılı hocayı fazlasıyla yıprattı.

Ümraniye’deki etkin bir şekilde rol alacak yöneticinin bulunmaması yönetim zaafiyetini de ortaya çıkardı. Ayrıca yönetimin tribünle yaşadığı sorunlar saha içini etkiledi.

Tüm bunların yanı sıra kombine kartlarının bu sene  uygulanmaması ile takımın iç saha maçında hızla azalan taraftar sayısı fazlasıyla dikkat çekti.

Tribünlerin bölünmesi, özelikle Trabzonspor maçlarında iki senedir sürekli  Ahmet Nur Çebi’nin hemşerileri olan Trabzonsporlu taraftarların bolca boy göstermesi ise başka tepki çeken husus oldu.

Bilet fiyatlarındaki tutarsızlıkla beraber  Beşiktaş’ın en büyük gücü olan taraftar da sahaya küstürüldü.

Özellikle iç saha maçlarında seyirci avantajı olmaması hakemlerinde istediği gibi maç yönetmesine Beşiktaş’ın aleyhine sürekli düdük çalmalarına sebep oldu.

Taraftarın en büyük tepki gösterdiği bir başka konuda geçtiğimiz yıldan beri MHK ve TFF konusunda Ahmet Nur Çebi’nin Sergen Yalçın’ı yalnız bırakması oldu.

Özelikle Vida’nın Trabzonspor maçında itildiği pozisyonun ekranlara gelmemesi büyük bir skandal olarak kabul edildi.
Bu konuda da Ahmet Nur Çebi’nin ses çıkartmaması tepki çekti.

Giresunspor maçından sonra ise Sergen Yalçın’ın istifa edeceği hakkındaki söylentiler de  taraftar nezdinde Çebi’ye inancın kalmadığını gösteriyordu.

Bir başka taraftar ise “Kupa töreninde, en öne geçmek için birbirini ezen Ahmet Nur Çebi ve yönetimi, Beşiktaş’a operasyon çekilirken gıkını çıkarmadı.Bu günlere sayenizde geldik. YÖNETİM İSTİFA.” diyerek eleştirilerde bulundu.

Share.

Leave A Reply