Sergen Yalçın: “Hulk’u istedim yalvardım ama almadılar, limitimiz yok dediler”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın çifte kupalı hocası Sergen Yalçın 2020-2021 sezonunu değerlendirdi.

Geçen sezon hazırlık sürecini iyi geçirmeden maça çıktık, kolay değildi bu durum.

“Ligin istatistiksel olarak en iyi oyuncusu Welinton. Oyuncuları alırken bir ekonomi var. Bize 5 milyon euroluk oyuncu alalım dediler de biz almadık mı? Welinton ekonomik olarak bize çok uygun ve performans olarak da Alanya’dan tanıdığım bir oyuncu, ne alacağımızı biliyorum. N’Sakala konusunda da çok eleştiri oluyor. Önce ekonomiyi konuşun, sonra transferi konuşun. Biz de 100-150 milyonluk takım yapmayı biliriz ama ortada gerçekler var. Hem başarılı olmak, hem de ekonomiyi korumak zorundayız. Devre arasında 1 oyuncu aldık, o da Cenk, sakatlandı, çok kullanamadık.”

Ghezzal’ın maaşının yarısını Leicester City ödüyor

“Ghezzal’ı telefondan 1 dakika seyrettim, oyuncuyu bir gördüm, ‘Bu nerede?’ dedim. ‘Bunu hemen getirin’ dedim. Öyle aldık yani ve parasının yarısını Leicester ödüyor, öyle ekonomik aldık. Oyuncuda yetenek varsa, Ozan Tufan gibi, onu ortaya çıkarmak çok zor değil, sadece oyuncunun istemesi gerekiyor. Larin mesela santrfor diye tabir edildi ama santrfor oynayabilecek özelliklere sahip değil, arkası dönük çok faydalı değil. Hızlı, hava hakimiyeti iyi, koşuları iyi yapıyor. Olmayan bir pozisyonda oynatırsan performans alamıyorsun.”

Aboubakar ile sezon içinde bir problem yaşadık, ekonomik olarak boyutu nedir bilmiyorum

“Aboubakar ile sezon içinde bir problem yaşadık. Malatya maçından sonra oyundan çıkarken el kol hareketi vardı ki doğru bir hareket değildi. 87. dakikada oyundan çıkan bir oyuncu öyle bir hareket yapamaz, ayıp olur. 45’te çıkarsın isyan edebilirsin, 30’da yapabilirsin, 50’de isyan edebilirsin ama 87. dakikada oyundan çıkan bir oyuncu o tür tavırlar sergileyemez yoksa başına iş alırsın. Aboubakar çok önemli oyuncu, taraftarımızın da sevdiği bir oyuncu, ekonomi benim işim değil, başkanın vereceği karar. Ekonomik olarak boyutu nedir, ne istiyor, kaç sene istiyor, onları bilmiyorum. Yorum yapmam çok doğru olmaz.”

HULK’U istedim yalvardım ama almadılar. Ekonomisi de çok büyük değildi, limitimiz yok dediler 

Ben devre arasında Hulk’u istedim, almadılar. Ekonomisi de çok büyük falan değildi, yalvardım alalım diye. Ekonomi var dediler, camianı korumak adına duruyorsun. Ne yapayım şimdi? Biz bu parayı ödeyemeyiz, limitimiz yok dediklerinde ne diyeceksin?

Birinden çekineceğim yalan söyleyeceğim bir karakterim yok

“Beni eleştir ama antrenmanımı eleştirme. Sen nereden biliyorsun benim idmanımı? Birilerini arıyorsun, ne söylüyorlarsa ona inanıyorsun. Bir şey merak ediyorsan bana sor. Birinden çekineceğim, yalan söyleyeceğim falan benim öyle bir karakterim var mı? Ben sonucuna bakmam, o anda doğru neyse onu söyler ve ona bakarım.”

“Bence bizim için en önemli maç, 10 kişilik Konya maçıydı. O maç, bizi sımsıkı birbirimize bağladı. Ondan önce 5 puan kaybetmiştik, orada da sıkıntı yaşasak oyuncuları kaybedebilirdik, engelleyemeyebilirdik. O gün taraftarın statta olmasını isterdim. Taraftarın oyuncuların mücadelesini sahada görmesini isterdim, onlar da inanırdı o zaman.”

Share.

1 Yorum

  1. Pingback: Sergen Yalçın: “Hulk’u istedim yalvardım ama almadılar, limitimiz yok dediler” - Medya Oluşum

Leave A Reply