BJKSpor Haberleri

Şenol Güneş’ten beIN Sports’a “Camiayı güzel işliyorsunuz”

Şenol Güneş yayıncı kuruluş beIN Sports’u “Camiayı güzel işliyorsunuz” diyerek topa tuttu. Ve camianın tuzağa düştüğünü söyleyerek taraftarın uyanması lazım” dedi.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Konyaspor galibiyet sonrası; Katar Spor Yatırımları (Al Jazeera Media Network) beIN Media Group’un sahip olduğu ve işlettiği yayıncı kuruluşu “Camiayı güzel işliyorsunuz”  diyerek eleştirdi.

Şenol Güneş: Taraftarın uyanması lazım

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Konyaspor galibiyet sonrası yaptığı açıklamada ” Yayıncı kuruluşun tarafsızlığına inanmıyorum ve iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Çünkü onlar yok etmeye çalışıyor. Onun için de taraftarın bu konuda uyanması gerekiyor. ” dedi.

Hasan Arat Katarlı Nasser Al-Khelaifi ile resim paylaştı

Şenol Güneş açıklamalarına şöyle devam etti.

“Yorumlarla zaten niyetinizi belirtebilirsiniz ama asıl belgelerle belirtilmesi çok kötü. Biz Pendik maçında o golü attığımızda konuşmayan grup bir başka maçta gol olduğu zaman o görüntüyü veriyorsa benim konuşacak bir şeyim yok. Yani istediğiniz zaman o görüntüyü devreye sokarsınız, isterseniz sokmazsınız. Peki bu kurumlara biz nasıl güveneceğiz?

Takımınızın olumsuz oyununu tabii ki eleştireceksin. Eleştirme üzerinden de sadece şu yapılıyor, ‘Camiada nasıl bir güvensizlik oluştururuz’. Yazdan beri bir yönetim istifa deniliyor. Eleştiri yapılır ama her gün bunlar konuşuluyorsa ve kazandığın maçtan sonra niye kazandık diye pişmanlık hissi veriliyorsa mutlaka samimiyetin olduğunu düşünmüyorum.

NationalTurk Haber

Bu tehlikeli bir durum. Bizim için değil, Türk futbolunda tehlikeli bir durum. Saygısızlık olarak görüyorum. Maç kazanılmış, Afrika Kupası varmış, varsa var. Kaybettiğiniz zaman kimi kötüleyeceğiz, kimi yok edeceğiz, yani tuhaf bir şey görüyorum.

Bayram yağcı: “Hasan Arat ve arkadaşları Beşiktaş’ın yıldız almasını engellemek için Ata Aksu’ya baskı yaptı.”

Şenol Güneş: “Camianın da tuzağa düştüğünü düşünüyorum.”

Zaman zaman kaybettiğimiz için maçtaki eksik oyunlarımızı zaten eleştiriyoruz. Siz de eleştireceksiniz ama bu eleştiri sınırlarını aşıp başka niyetlere girdi. Camianın da tuzağa düştüğünü düşünüyorum. Ben taraftarların daha sakin olması gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü burada yapacağınız en küçük yanlış bugünleri de bize arattırır böyle olursa. Dışarıdan pompalanmak isteyen konuların tartışılmasını doğru bulmuyorum. Oyuncular da ben de takımın başarılı olması için uğraşıyoruz. Eksik taraflar varsa onları eleştireceğiz camianın içerisinde ama olmayacak konularla maç kazandığımız zaman bile yok sayacaksak, kaybettiğimiz zaman abartılı bir şekilde hep dışlamaya çalışırsak, bu doğru değil.

Hasan Arat’ın destek sözünü Ahmet Nur Çebi ret etti

Aldığımız sonuçların verdiği başarısız sonuçlardan dolayı zaten sorumluyum. Dolayısıyla oyuncuların ve yönetimin yakasını bırakalım. Evet transferde oyuncuların hepsi mükemmel çıkmadı, hazır değil bunlar eleştirilecek.

Biz de onları değerlendiriyoruz. İnsanlar, kurum da olsa ona güvenmek, inanmak ister. Orada şüpheye geçtiği zaman orada huzursuzluk sadece onlar da olmaz ülkede olur.

Ben bir güvensizlik hissediyorum. Bu benim başarısızlığımı kapatması için yaptığım söylem değil. Genelde böyle bir durum var. Tartışmanın daha da büyüyeceğini düşünüyorum. Yani yok yapay zeka, yok teknoloji öyle değil, inanmıyorum.

Afrika Kupası var biliyoruz.

“Kazandığımız maçtan hemen sonra Afrika Kupası gündeme getiriliyorsa… ‘Kazanmayı nasıl kapatırız’. Doğrular var, yanlışlar var, onları söyle. Hücuma çıkarken top kayıpları söyleyebilirsin. Defansta hata yaptı diyebilirsin. Afrika Kupası var, biliyoruz.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu