Güntekin Onay: Şenol Güneş Trabzon’da 3 gol yedi, Adana’da 4 gol yedi, Brugge’de farktan kurtuldu

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş, Süper Lig’in 7. haftasında Konyaspor deplasmanına çıktığı karşılaşmanın maç sonunda Şenol Güneş’in yayıncı kuruluşa güvenmediğini dile getirmesinden sonra beIN Sports moderatörü Güntekin Onay’dan tecrübeli çalıştırıcıya sert bir cevap geldi.

beIN Sports moderatörü Güntekin Onay şunları dedi;

“Şenol Hoca’nın açıklamalarına şaşırdık. Biraz gergin. Doğal. Takımı 8 puan gerisinde. Trabzon’da 3 gol yedi, Adana’da 4 gol yedi, Brugge’de farktan kurtuldu. Deplasmanlarda istediği gibi oynayamıyordu. 8 puanın getirdiği baskı önemli. ‘Yayıncı kuruluşa güvenmiyorum’ sözleri enteresan!”

Şenol Hoca’nın şampiyonluğunda burası yine yayıncı kuruluştu. Yayıncı kuruluş manipülasyon yapıyorsa, bir rekabet yaratmak istiyorsa Başakşehir şampiyonluğu rüyasında görürdü. Onu açık konuşalım. Trabzonspor’un reytingi, kabul edelim ki Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş’a göre daha az.

Trabzonspor da şampiyon olamazdı. Sergen Hoca, Beşiktaş’ın başındayken kim yayınlıyordu maçları, beIN Sports yayınlıyordu. Kim ne yapabilir?”

Beşiktaş kötü futbol oynuyorsa, geçen yılki futbolundan geri gidiyorsa hemen hemen aynı kadroyla, yeni transferlerden bir türlü verim alınamıyorsa, hiçbir oyuncuda ilerleme yoksa Vincent Aboubakar’ın seviyesini koruması dışında; açıkçası teknik adam eleştirilir.”

Şenol Güneş’in geçmişte Beşiktaş ile şampiyonlukları, başarıları var. Beşiktaş’ın o kadrosu da müthiş bir kadroydu hatırlatalım. Babeller, Sosalar, Gomezler, Taliscalar, Quaresmalar, Medeller, Negredolar, Pepeler, Adrianolar falan acayip de bir kadroydu. Onu da hatırlatalım yalnız. Orada bir başarı var ama çok da pahalı bir kadroydu. Onu da ifade etmekte fayda var.”

Şenol Hoca ile kimin ne derdi olabilir? Ben 32 senedir bu işi yapıyorum, kimseyle polemiğe girmedim. Kimseye saygısızlık yapmadım.

Röportajı yapan arkadaşımız Gürler, son derece efendi ve tertemiz bir çocuk. Feyyaz Uçar, lakabı Kibar Feyyaz’dır. Kimsenin kalbini hayatında kırmamıştır. Şenol Hoca’nın gerginliği, takımının 8 puan geride olması, iyi futbol oynamıyor olması herhalde bizle bir alakası, kurumumuzla alakası yoktur.”

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d