Spor Haberleri

Seçimden Önce “Matruşka”, Seçimden Sonra “Kardeşim Serdal”

Beşiktaş’ın yeni başkanı Hasan Arat, seçimi kazandıktan sonra yaptığı konuşmada kampanyası boyunca sert sözlerle yüklendiği Adalı’ya “kardeşim” diye hitap etti!

Beşiktaş’ta seçim heyecanı Hasan Arat’ın zaferiyle sona erdi.

Hatırlarda kalan ise hem Hasan Arat hem de Serdal Adalı’nın birbirlerine sarf ettiği sözler oldu.

Serdal Adalı’nın Süleyman Seba sonrası gelen yönetimlerin devamı olduğu yönünde birçok açıklamada bulunan, sosyal medyada Adalı için yakıştırılan “matruşka” kelimesini kullanmasa da bu yönde açıklamalar yapan Hasat Arat, seçimi kazandıktan sonra Adalı’ya “Büyük Beşiktaşlı” dedi.

Seçimden bir gün önce bile yani Cumartesi akşamı NTV’de yayına katılan Arat, Serdal Adalı’nın yönetimini Ahmet Nur Çebi’nin kurduğunu iddia etmiş, daha da ileri giderek “İki kişi 1.5 yıl sonra Serdal Adalı’nın yerine gelmek istiyor. Biri Beşiktaş’ı bu hale getiren medya patronu Yıldırım Demirören. Bunlar emanetçi bir yönetim” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak Arat’ın bu söylemleri seçimi kazandıktan sonra yerini “birleştirici” ifadelere bıraktı.

Arat, seçim öncesi “matruşka” dediği Hasan Arat için, seçimi kazandıktan sonra şunları söyledi:

“”Adanalı canım kardeşime gösterdiği centilmence mücadeleden dolayı teşekkür ederim. Serdal Adalı’ya kardeşim dedim, kardeşimdir ve ebediyete kadar kardeşim kalacaktır. Serdal Adalı büyük Beşiktaşlıdır, bunu herkes böyle bilmeli.”

İbra Tartışmalarında da Çark Etti!

Hasan Arat’ın bir başka büyük çelişkisi de Ahmet Nur Çebi yönetiminin ibra oylamasında yaşandı.

Önce “Beşiktaş başkanına parmak sallatanlar bugün ibra edildi. Bu yönetimi ibra edenler, bugün salondan çıkanlar” diyerek Serdal Adalı’yı suçlayan Arat, daha sonra ise ibra oylamasının önemli olmadığını iddia etti.

Arat şunları söyledi:

“Bu yönetim geçmiş yönetimin devamıdır. İbradaki tutumları bunu ispatladı. Bizim için ibra konusu önemli değildi. İbra oylamasında herhangi bir şekilde el kaldırmadık.”

Hasan Arat: ‘Geçmişle işimiz yok, İbra oylamasında el kaldırmadık.’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu