Beşiktaş İlçesinden Haberler

Murat Hazinedar İfade Veriyor

Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan eski başkan Murat Hazinedar ve diğer şüphelilerin ifadelerinin alınmasına başlandı.

Beşiktaş eski belediye başkanı Murat Hazinedar ve diğer şüpheliler Bayrampaşa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.Şüphelilerin ifadeleri alınmaya başladı.

Beşiktaş Belediyesi’ne ‘çıkar amaçlı örgüt kurma’, ‘rüşvet alma’, ‘irtikap’ gibi suçlardan operasyon düzenlendi. Soruşturma 2016 yılında 2 müfettişin yaptığı incelemelerle başladı. Müfettişler belediyede yaptıkları incelemelerde verilmemesi gereken ruhsatların verildiğini fark edince araştırmaları derinleştirdi.

Belediyede bir “rüşvet ağı” kurulduğu iddia edilirken başlatılan soruşturma kapsamında aralarında Murat Hazinedar’ın da bulunduğu 17 şüpheli hakkında yakalama kararı çıktı. İstanbul merkez olmak üzere Ordu, Ankara ve Çanakkale’deki çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda Beşiktaş eski belediye başkan yardımcıları Rıfat Örnek ile Hüseyin Avni Sipahi, mevcut zabıta müdürü Selçuk Bartınlı ve halen görevde bulunan zabıta memurlarının da aralarında bulunduğu 16 şüpheli gözaltına alındı.

Murat Hazinedar da Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yakalandı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından ifadelerin alınmasına başlandı.

Murat Hazinedar Aranıyor: Beşiktaş Belediyesi’ne Rüşvet Operasyonu
Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakim karşısında

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu