“Leipzig, Beşiktaş’ın B takımına karşı başarısız oldu”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın Leipzig’i 2-1 mağlup ettiği karşılaşma Alman basınında da geniş yer bulurken, gazeteler siyah beyazlıların yedek kadroyla maça çıkması ve Tolga Zengin’in performansı üzerinde durdu.

“Leipzig, Beşiktaş’ın B takımına karşı başarısız oldu” başlığını atan Kicker, Beşiktaş’ın, taraftarsız ve yedek kadrosuyla bile galip gelmeyi başardığına dikkat çekti. Dergi, Beşiktaş’ı 1-0 öne geçiren penaltıyı “gereksiz” yorumuyla aktarırken “telaşlı” Leipzig ekibinin Tolga Zengin ve ofsayt bayrağına takıldığını yazdı.

Bild gazetesi ise Alman ekibinin üçüncü sırayı alıp yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olmasına atıfta bulunarak “Leipzig şimdi teselli kupasını istiyor” başlığını kullandı.

Westdeutsche Allgemeine Zeitung gazetesi, Leipzig’in tur atlamak için küçük bir şansının bulunduğu ancak talihsiz bir yenilgi yaşadığı aktarılarak, “Leipzig için Şampiyonlar Ligi macerası bitti” ifadesi kullanıldı. Haberde Leipzig kaptanı Willi Orban’ın “Tolga hayatının oyununu oynadı” sözlerine de yer verildi.

Spiegel dergisi, Leipzig’in Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam edemediğini belirterek, “Beşiktaş yenilgisi sonrasında Leipzig’e yeni yılda sadece Avrupa Ligi kaldı.” yorumunda bulundu.

Share.

Leave A Reply