BeşiktaşBJKBJK HaberleriSpor Haberleri

Koray Büyükasar Ailesinden Beşiktaş seçimlerinde büyük başarı

Sarıyer ve Beşiktaş ilçeleri başta olmak üzere iş dünyası, siyaset ve spor alanında örnek gösterilen saygın ailelerden olan Levent Çifter ile birlikte Genç Beşiktaşlılar Grubunun kurucusu olan Koray Büyükasar ailesinden dengeleri değiştiren hamleler peş peşe geldi…

Ahmet Nur Çebi’nin 2. kez Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği Olağan seçimli Genel Kurul toplantısında ayrıca Kulübün; Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ile Seçme ve Sicil Kurulu başkanları da seçildi.

BJK Disiplin Kurulu Başkanlığı’na Av. Ahmet Akpınar, BJK Denetim Kurulu Başkanlığı’na Gökhan Tiryaki ve BJK Seçme & Sicil Kurulu Başkanlığı’na Şahabettin Önkol seçildi.

BEŞİKTAŞ’TA SEÇİM SÜRECİNDE BÜYÜKASAR AİLESİ YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA GÖZ DOLDURDU!

Yıldırım Demirören döneminde görev yapan Koray Büyükasar ve Ailesi; BJK Disiplin Kurulu Başkan Adayı Av. Ahmet Akpınar ve BJK Seçme ve Sicil Kurulu Başkan adayı Şahabettin Önkol için açık destek çağrısında bulunmuştu.

Levent Çifter önderliğinde olan Beşiktaş kongre üyeleri BJK eski yönetim Kurulu üyesi ve BJK eski Divan Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Koray Büyükasar’ın verdiği yemek davetinde bir araya gelmişti.

Gerçekleşen davette; BJK Divan ve Kongre üyesinin katıldığı seçkin davetli listesinde, geçmişte görev yapmış üst düzey devlet görevlileri, eski bakan ve milletvekilleri, spor adamları, sivil toplum kuruluşları ve dernek başkanları ile Beşiktaş Kulübü’nün çeşitli kademelerinde hizmet etmiş eski yöneticilerin de bulunması dikkat çekmişti.

Yaklaşık 3 ay boyunca seçim sürecinde olağanüstü bir çalışma gösteren Koray Büyükasar ailesi bir çok toplantı, organizasyon gerçekleştirdi ve oy verecek üyeler ile sıcak temaslarda bulundu.

Dikkati Çekenler

Türkiye İçişleri eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Sn. Abdülkadir Aksu ve 20. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Türkiye Dışişleri eski Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sn. Hikmet Çetin, Ali Büyükasar ile yakından ilgilenmesi ve uzun süre sohbet etmesi dikkat çeken detaylar arasındaydı…

BAŞKAN ADAYLARI AHMET AKPINAR VE ŞAHABETTİN ÖNKOL SEÇİMİ KAZANDI! LİSTEDE BÜYÜKASAR AİLESİNDEN İSİMLER YER ALDI…

Disiplin Kurulu Başkanlığı seçiminde Ahmet Akpınar 2495 oy, Özgür Mert Balcı ise 1210 oy aldı.

Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar oldu.

Bu sonuçla kurul seçimleri tarihinde en çok oy farkının yaşanıldığı sonuçlardan biri olarak tarihteki yerini aldı.BJK Kongre üyesi olan ve 2010-2013 yılları arasında BJK Tarih ve Müze kurulunda yöneticilik yapan, Koray Büyükasar’ın kızı Avukat Tülay Büyükasar, Ahmet Akpınar’ın listesinde seçimi kazanarak önümüzdeki 3 yıl boyunca BJK Disiplin Kurulu yönetim kuruluna girmeye hak kazandı.

33 senedir BJK Kongre üyesi ve BJK Divan Kurulu Üyesi olan Tahir Büyükasar, Şahabettin Önkol’un listesinde seçimi kazanarak önümüzdeki 3 yıl boyunca BJK Seçme ve Sicil Kurulu Yöneticisi oldu.

Seçimler öncesinde İki Başkan adayına açık destek sözünde bulunan Koray Büyükasar ve oğlu Ali Büyükasar bu alınan sonuçlarla sözlerini yerine getirmiş oldu.

KORAY BÜYÜKASAR KİMDİR?

Koray Büyükasar 05-09-1952 tarihinde İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Emirgan`da doğdu. Ailesinin kökeni Batı Trakya`da bulunan ve Osmanlı döneminde Türk ailelerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali- Mastanlı kazasına dayanmaktadır. Bilinen kayıtlara göre Cumhuriyetin ilk yıllarında Manisa iline yerleşmişler ve oradan da 1948 yılında İstanbul- Emirgan`a gelmişlerdir.

İlk ve orta öğrenimini Emirgan okullarında tamamlayan Koray Büyükasar; lise eğitimini ise Akgün Koleji, ESENİŞ Koleji ve Sarıyer Liselerinde tamamlamıştır.

Koray Büyükasar Yıldırım Demirören

Sonrasında üniversite eğitimine İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisine devam ederek 1974-75 yılında inşaat mühendisi olmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra vatani görevini 1977-1978 yıllarında yedek subay olarak Jandarma Genel Komutanlığı emrinde yapmıştır.

1978 yılından günümüze kadar İnşaat Mühendisliği ve müteahhitlik yapmaktadır. Koray Ticaret ile TÜ-KO VE DKR isimli İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketlerinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Bankalar, Özel finans kurumları, Turizm Tesisleri ve Tarihi Eser yapıların inşaat, tadilat, dekorasyon, vb. işlerini yapmış ve bu alanlarda mesleki kariyerine devam etmektedir.
Mesleki kariyerinin dışında sporla da iç içe olarak başta BJK olmak üzere birçok spor kulübünde görev almıştır.

Reşitpaşa Spor Kulübü Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanılığı, Emirgan Spor Kulübü eski Başkanlığı, Genç Beşiktaşlılar Derneği Kurucu Başkanlığı ve eski Başkanlığı yaptığı görevler arasındadır.

Siyasi olarak ise; Doğru Yol Partisi Yüksek Haysiyet Divanı Üyeliği, Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı Seçim İşleri Başkanlığı, Doğru Yol Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bu görevlere ek olarak, 1994 yılı yerel seçimlerinde Doğru Yol Partisi Sarıyer Belediyesi Başkan adayı olmuştur.

Sosyal anlamda da birçok kurum ve kuruluşta aktif olarak rol alan Koray Büyükasar; Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Kurucu, Mütevellit Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Emirgan Camii Koruma ve Güzelleştirme Derneği eski Başkanlığı, Sarıyer Emniyet Müdürlüğü Binalarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği Eski Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Yıldırım Demirören döneminde yönetim kurulu üyesi olan Koray Büyükasar hakkında açılan bir dava yüzünden istifa etmek zorunda kalmıştır.

KAYNAK : http://koraybuyukasar.com/detay.aspx-haberid=1.htm

Kaynak : Sarıyer Yenigün Gazetesi

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu