Fulya DavasıGündemHaberSpor Haberleri

İşte Çilekli tesislerinin acı hikayesi! Beşiktaş ilçesindeki tek sosyal tesis de gidiyor

Çilekli tesisleri

Beşiktaş kulübü kongre üyesi Hürser Tekinoktay, siyah beyazlı kulübün Beşiktaş ilçesi sınırları içindeki tek sosyal tesisi olan Çilekli’de yaşanan ilginç gelişmeleri anlattı.

Hürser Tekinoktay, Radyospor’da Aydın Cingöz’ün hazırlayıp sunduğu Haber Aktif programında şunları söyledi:

“Barış Ertül ile birlikte 2008-2009 yıllarında Beşiktaş ilçesindeki spor alanlarını takip ederken enteresan işler bulmuştuk. Yargılandığımız davayı hatırlarsın. Geçtiğimiz günlerde internet sitelerine de düştü. Yargılandığımız dönemleri kapsayan süreçte 4 belediye mensubunun 150’nin üzerinde tapusu ortaya çıktı. Sadece İstinye Park’ta 6-7 tane var. İnşallah bunları namuslarıyla, emekleriyle, haklarıyla almışlardır. İnşallah bizim imar rantıyla ilgili kavga edip de yargılandığımız konularda mal edinmemişlerdir. Aynı yıllarda biz Barış Ertül’le Çilekli’yi Beşiktaş’ın elinden almak için planlar yapıldığına istinaden yayınlar yapmıştık. Hatta o yayınlarda dedik ki o havuzu ne yapacaksınız? Yine o dönemde Akatlar spor kulübünün başkanı Necati Avcılar vardı. Grup başkanvekili Kemal Akar vardı. Asım Kantoğlu’nun abisi Namık Kantoğlu vardı. Yayınlarımıza bağlandılar. Şöyle bir şey vardı: Çilekli tesisleri Ayfer Atay ve Süleyman Seba’nın çabalarıyla Beşiktaş’a kiralanmıştı. Beşiktaş sosyal ve spor tesislerinin her türlü üst kullanım hakkına sahipti. Süresi doldu bu kontratın. Kontratın yenileneceği sırada buranın imara açılacağı, tesislerin Beşiktaş’ın elinden alınacağı yönünde duyumlar almıştık. Belediye meclisi toplandı ve şerh koydurduk. Burası yine Beşiktaş’a verilecek ancak sosyal tesislerin yanındaki futbol sahası futbol sahası olarak kalacak diye. Bu Radyospor’daki Barış Ertül’ün Futbol Cafe programının başarısıydı tamamen.

Şimdi ne oldu onu da anlatayım. Aynı bizim dediğimiz gibi sosyal tesislerden Beşiktaş çıkarıldı, burası Bahçeşehir Üniversitesi’ne verildi. Beşiktaş kulübü üyelerinin Beşiktaş ilçesindeki tek sosyal tesisi olan yeri Bahçeşehir Üniversitesi kullanmaya başladı. Bunlar olurken birkaç ay önce Fulya’daki Şan Ökten tesislerini Doğa Koleji’ne verdiler. Fikret Orman 2009’da Şan Ökten tesislerini kendi cebinden ödeyeceği parayla yaptıracağını söylemişti. Buranın Doğa Koleji’ne verilmesi üzerine Bahçeşehir Üniversitesi de buna bozuldu ve yaptığı anlaşmayı fesh etmeye karar verdi ve Çilekli tesislerinden çıktı. Şimdi oradan yeniden Beşiktaş’ın sosyal tesis olarak istifade etmesi lazım. Süleyman abinin üyelere kazandırdığı bu tesisleri siz niye ranta açıyorsunuz. BJK TV’de avanslar çekilmiş, Kartal Yuvası soyulmuş, sportif başarı desen Türkiye Kupası’nda ikinci lig takımlarına elenilmiş. Sportif başarınız yok bari tesisleşmeyi yapın Fenerbahçe gibi. O da yok.

Yalçın Bayer yazısında “Çilekli acaba Azeri kökenli bir işadamının inşasına mı hazırlanıyor diye soruyor. Gökdelen mi dikilecek” diyor. Şimdi Beşiktaş Bahçeşehir de çıktı biz buranın parasını ödeyemiyoruz eyvah yandık çıkıyoruz diyecek. Beşiktaş çıkınca da orası belediyenin elinde kalacak. Belediye de ne yapacak birisine satacak. Gökdelen dikilecek. Beşiktaş ilçesindeki tek sosyal tesis de bir daha geri alınamayacak şekilde gitmiş olacak. Şu ana kadar Çilekli’nin hikayesi bu. Bunlara henüz hiçbir cevap verilmedi.

İnönü Stadı’nın inşaat ruhsatı için yapılan basın toplantısı çok çirkindir. Beşiktaş kulübü sürekli partilerin politikasına alet edilmektedir. Beşiktaş Belediyesi ruhsat vermiyor. Ruhsatı şeklen veriyor. Ama Beşiktaş kulübü başkanının belediyeye giderek orada siyasi bir görüntü oluşturmaları çirkindir. Bu 50 binlik plandır. 50 binlik planlar özel planlardır. Bakanlık bunun projesini yapar, sonra anıtlar kuruluna gider, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Anıtlar Kurulu onayladıktan sonra ilçe belediyesine gelir. İlçe belediyesi zaten katip gibi bu ruhsatı vermek zorundadır. Beşiktaş’ın Çilekli tesislerini icralık yapan belediye bu.

Çok önemli bir şey daha söyleyeceğim. Fulya davasının 15 gün önceki duruşmasında bunun belgelerini verdim. Fulya’da paylaşımın sözleşmedeki gibi yüzde 67’ye 33 Beşiktaş lehine olmadığına istinaden açılan dava biliyorsunuz. Orada müteahhit ile Beşiktaş belediyesi arasında yapılan bir mal alışverişi vardır. Müteahhit ile belediye mal takası yapmıştır. Müteahhit belediyeye aldığının karşılığı olarak Beşiktaş’ın yüzde 67’lik payı içinde olan Fulya sanat merkezini vermiştir. Bu çok ciddi bir şeydir. Ve içişleri bakanlığının müfettişleriyle bu doğrulanmıştır. Dönemin başkanı Yıldırım Demirören tespit davası açacağını söylemişti. Fikret Orman da geldiğinden beri bu tespit davasını açmamıştır. Beşiktaş Fulya’da zarara uğramış, Çilekli’de uğramış ama basın toplantısıyla şov yapılıyor.

Beşiktaş 2 yıldır Avrupa kupalarına gidemiyor. Kupada ikinci lig takımlarına eleniyor, 28 futbolcuya 170 milyon lira harcanıyor ve Beşiktaş’ın başkanı Ünal Aysal’dan başarılı bulunuyor. Türkiye’de spor medyası böyle enteresan bir hal almış durumda.”

NationalTurk Haber
[adrotate banner=”316″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu