İbrahim Üzülmez’in kaptanlık gözyaşları

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta Matias Delgado’nun uzun süre sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle başgösteren kaptanlık tartışması “İbrahim Üzülmez”le noktalandı.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre Rüştü ve Yusuf, arkadaşlarıyla konuştu. Herkes ‘İbrahim kaptan olsun’ dedi. Duygulanan cefakar futbolcu ‘Buna yönetim karar versin’ diyerek topu başkana attı. Demirören de ‘Kaptanımız sensin’ deyince mutlu sona ulaşıldı.

İbrahim Üzülmez, Beşiktaş’a geldiği günden beri Siyah-Beyazlı formanın hakkını vermek için hep çalıştı, yürekten mücadele etti. Ancak geçen sezon başında talihsiz bir olay yaşadı. Kampta takım arkadaşı İbrahim Toraman’la bir terlik yüzünden kavga etti. Üzülmez’in 10 yıllık Beşiktaş kariyerindeki en büyük hatası bu oldu ve bedelini de çok ağır ödedi. Kadro dışı kaldığı gibi kaptanlık bandını da kaybetti. Ancak İbrahim’in kaderi, Mustafa Denizli’nin teknik direktörlük görevine getirilmesiyle değişti. Denizli, İbrahim’e güvendi, görev verdi, Milli Takım formasını tekrar giymesini bile sağladı. Tecrübeli teknik adam, duble şampiyonlukla kapanan sezonun son maçında bir de jest yaptı. Denizli, İbrahim Üzülmez’in koluna Denizlispor maçında kaptanlık bandını kendi elleriyle taktı. Delgado’nun geçirdiği ameliyatın ardından ise kaptanlık konusu Beşiktaş’ta yeniden gündeme geldi.

Mustafa Denizli sorunu çözmek için ilginç bir yöntem uyguladı. Barış Kupası için gittikleri İspanya’da takımın ağabeyleri Rüştü ve Yusuf’u yanına çağıran Denizli, ‘Kaptanınızı kendiniz seçin. Takım içinde oylama yapmanızı istiyorum’ dedi. İki ağabey de Mustafa Denizli’nin direktifini yerine getirdi ve arkadaşlarını toplayıp oylama yaptılar. Takımın ikinci kaptanı Mert Nobre’yi de çok seven Siyah-Beyazlı futbolcular, kısa süren bir oylama sonucunda İbrahim Üzülmez’in kaptanlığında birleşti. İbrahim, seçim sonuçları ortaya çıkınca bir hayli duygulandı hatta gözyaşlarına hakim olamadı.

Yine de görevi hemen kabul etmedi ve Yusuf ile Rüştü’ye ‘Buna yönetim karar versin’ dedi. Denizli seçim sonuçlarını ve İbrahim’in tepkisini Başkan Yıldırım Demirören‘e iletti. Demirören, önce İbrahim ile özel bir görüşme yaptı ardından da kaptanlığını tebliğ etti. Yeni sezonda İbrahim sahaya kaptan olarak çıkacak. İkinci kaptan ise yine Nobre olacak.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: