Beşiktaş

Hüseyin Yücel’in Mourinho açıklamasına tepki yağdı

Daha önce "Jose Mourinho Beşiktaş'a gelmeyi kabul etti" diyen Beşiktaş 2. Başkanı Hüseyin Yücel, Portekizli teknik adamın Fenerbahçe ile anlaşması sonrası bir açıklama daha yaptı.

Futbolda Jose Mourinho depremi yaşanıyor. Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım’ın Mourinho vaadinin ardından beklenmedik bir gelişme yaşanmış ve Beşiktaş 2. Başkanı Hüseyin Yücel, Portekizli Teknik Direktör ile anlaşma sağladığını iddia etmişti.

Hüseyin Yücel’in Jose Mourinho açıklaması

Aziz Yıldırım’ın açıklamasının hemen ardından yaşanan bu gelişme Ali Koç – Aziz Yıldırım çekişmesine Beşiktaş’ın da dahil olup olmadığı yönünde kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Bugün ise yine beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe yönetiminin Jose Mourinho ile anlaştığı duyuruldu.

En çok da Beşiktaş camiasını şok eden anlaşma sonrası Hüseyin Yücel bir açıklama daha yaptı. Ancak kızgın Beşiktaş taraftarları, X’te yapılan paylaşımın altında Yücel’i eleştiri yağmuruna tuttu.

Hüseyin Yücel Mourinho hakkında şu açıklamayı yaptı;

“Değerli Beşiktaşlılar,

Bir süredir futbol kamuoyunda tartışılan Beşiktaş’ın yeni sezondaki teknik direktörü konusuyla ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek amacıyla bir açıklama yapma gereği ortaya çıkmıştır.

Teknik direktör çalışmalarımız kapsamında Başkanımız Sayın Hasan Arat ve transfer komitemizin de bilgisi dahilinde Jose Mourinho ile temasa geçilmiş, görüşmeler olumlu yönde ilerlemiştir. Mourinho ile futbola dair birçok konuda fikir alışverişinde bulunulmuş, görüş birliğine varılmıştır. Ancak belli maddelerde ortak paydada buluşamamız masadan kalkmamıza neden olmuştur.

Mourinho ile görüşmelerimizin bir sonuca ulaşamamasının nedeni Beşiktaş’ın âli menfaatlerini her şeyin üstünde tutmamızdır.

NationalTurk Haber

Kendi şahsi kaynaklarımızı dahi Beşiktaş’ın kendi öz kaynağı olarak gören bir anlayışla, hiçbir surette elimizi taşın altına koymaktan çekinmeden çalışmaya devam edecek, hem transfer döneminde hem de 2024-25 sezonunda Beşiktaş ailemizi gururlandıracak işler yapacağız. Tüm bunları yaparken aklı selimden de uzak kalmayacak, bu süreçlerin sonunda mutlaka büyük başarılar kazanacağız.”

Hüseyin Yücel’in yeni Mourinho açıklamasının ardından tweetin altındaki yorumların büyük çoğunluğunu eleştiriler oluşturdu.

Beşiktaş’ın istanbul’a getirdiği Jose Mourinho Fenerbahçe ile anlaştı

Hüseyin Yücel: Hayalim Jose Mourinho açıklaması yapmıştı

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu