GündemHaber

Olay adam Hüseyin Sağ konuştu: “Kötü Niyetliler”

Olay adam Hüseyin Sağ konuştu: "Kötü Niyetliler"Beşiktaş Postası’nın Türkiye’ye duyurduğu kaçak Akmerkez olayındaki hassasiyeti gösteren Belediye Başkanlığı eski meclis üyesi Hüseyin Sağ  Beşiktaş Postası’na konuştu.

İstanbul’un en ünlü alışveriş merkezi Akmerkez’deki kaçak inşaatın ortaya çıkmasının ardından Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a için yapılan suç duyurusunu Beşiktaş Postası okuyucularına aktarmıştı.

Lütfü Gündöndü ve Zafer Çakır ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin CHP’li eski üyesi Hüseyin Sağ, konuyla ilgili olarak Beşiktaş Postası’na çarpıcı açıklamalar yaptı.

Suç duyurusunda bulunma sebeplerinin Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın Akmerkez’de ruhsata aykırı yapılaşmayı göz ardı ederek görevini kötüye kullanması olduğunu belirten Sağ, birinci derecede suçlunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Topbaş değil,

İsmail Ünal olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

“Burada Büyükşehir Belediyesi’ni ayırmamız lazım. Büyükşehir Belediyesi burada gerekli itirazlarını yapmış, Beşiktaş Belediyesi’ne yazmış vermiş. İlk önce müdahale etme yetkisi ve mecburiyeti olan yer ilçe belediyeleridir. En önce Beşiktaş Belediyesi müdahale etmek zorundadır. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluları, konuyu Beşiktaş Belediyesi’ne ilettiklerini ama İsmail Ünal’ın buna duyarsız kaldığını söylediler”

Hüseyin Sağ, 12 Ocak’ta Akmerkez’deki kaçak inşaat için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne soru önergesi verdiklerini ve hala kendilerine cevap gelmediğini söyleyerek, “Ben sürekli takip ettim, ‘ne oldu’ diye sordum, ama sonuç çıkmadı. Sonra zaten haber oldu ulusal basında. Dün ve bugün Büyükşehir Belediyesi ekipleri oraya yıkıma gittiler ancak diyorlar ki “siz yıkmayın, biz kendimiz hallederiz” Ceza yememek için şu anda inşaatın sahipleri kendileri söküyorlar” dedi.

Sağ sözlerine şöyle devam etti:

NationalTurk Haber

“ÖNLENEBİLİR BİR ŞEY İÇİN ZABIT TUTMANIN MANASI YOK” 

“Belediyeler bu tip yolsuzluklar sorulduğu zaman “mühürledim, zabıt tuttum” diyor. Sadece kendilerini güvence altına almak için. Halbuki önlenebilir bir şeyi zabıtlamanın ne manası var ki? 

“KÖTÜ NİYETLİLER”

Ben sana önerge vermişim kardeşim. Niye bunu önlemiyorsun. Kötü niyetliler ve taraf tutuyorlar. En basit anlamıyla yolsuzluklara göz yumuyorlar. Başka bir şey yok. 

“CEZA ALSALAR BİR DAHA YAPAMAZLAR”

Mesela bunlar bizim ihbarımızdan falan bir ceza alsalar, belediye başkanlıkları düşse bir daha yapamazlar. Öyle bir şey olmadığı için “Yapsam ne olacak ki” diyerek her şeyi yapıyorlar.”

Bu arada Hüseyin Sağ, CHP yönetimini partideki dürüst kanadı tasfiye etmekle suçlayarak gündeme gelmişti. Bu açıklamanın ardından ise CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, Sağ için “Ruh sağlığı bozuk” açıklamasında bulunmuştu. 

Sağ, bu konuyla ilgili olarak da “Hırsız demesindense öyle demesi çok iyi. Başka kulp takması lazım kendini kurtarması için. Şikayetçi olmadım, onun seviyesine bıraktım” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ POSTASI / ÖZEL HABER

[adrotate banner=”84″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu