BeşiktaşBJKSpor Haberleri

Hürser Tekinoktay: BJK Denetim kuruluna soruyorum 95 milyon TL’nin ne kadarı Futbol AŞ’nin kasasına kondu?

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinden ve eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, bu sabah Aygün Özipek’in Radyospor’da hazırlayıp sunduğu ters köşe programına konuk oldu.

Hürser Tekinoktay: 95 milyon TL’nin ne kadarı Futbol AŞ’nin kasasına kondu?

Beşiktaş gündemiyle ilgili bir çok konuda açıkalmalar aypan Tekinoktay özellikle Ahmet Nur Çebi ‘nin Yıldırım Demirören’den Fulya Davası kapsamında mahsup ettiği 95 milyon TL bedelin hani kısmının Futbol AŞ’nin kasasına konduğu BJK Denetleme kuruluna sordu.

Hürser Tekinoktay’ın Ahmet Nur Çebi ve Denetleme Kurulu ile ilgili açıklamalarının tamamı;

Burada ben denetleme kuruluna senin aracılığıyla soruyorum;

NationalTurk Haber

Sevgili Gökhan Tiryaki’ye ve Denetim Kuruluna BJK Futbol AŞ Hissedarı olarak soruyorum. Mahkemece 15 Milyon dolar zarar kusuru tespit edilen Del Bosgue ve Ferrari’nin bedellerine karşı mahsup edildiği söylenen paranın BJK Futbol AŞ ile ilgili kısmı Futbol AŞ’nin kasasına kondu mu ? Konmadı mı?

Radyospor’un konuğu olan Tekinoktay neden aday olmadığını açıkladı ve Ahmet Nur Çebi’yi bombaladı

İstediğiniz ve verilmediğini söylediğiniz evraklar içinde 95 milyon $ karşılığında alınan 95 milyon TL’nin içinde del Bosque ve Ferrari tazminatlarına üç aşağı beş yukarı denk gelen 15 milyon $ para Futbol AŞ’nin kasasına girdi Mİ?

Netice de Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalarda bu parayı isterseniz Fulya Projesinin Zararına, isterseniz Vincente del Bosque tazminatına isterseniz Ferrari’nin tazminatına sayın denmişti.

Bu olay mevcut yönetim kurulunun dönemini kaplıyor.
Ve mahkeme yönetim kurulunun kusurlu bulunup Fulya Davası kapsamında genel kurulunun ibra kararını bozdu.

Bende Futbol AŞ’nin bir hissedarı olarak şirketimize değer kazandıracak bu meblağını kasamıza girip girmediğinin bilgisini denetim kurulundan istiyorum.” dedi.

Tekinoktay ayrıca Bırakmam Seni kampanyasın da toplanılan paraların dökümlerinde açıklanması gerektiğine işaret etti.

Ahmet Nur Çebi: Git Ferrari ve Del Bosque ile ilgili davayı kovalamanız gerekir’ demeleri lazım

Ahmet Nur Çebi, daha önce Fulya Davası olarak bilinen konuda Mahkemenin Fulya Davası’nı karara bağladığını söyleyen Çebi, mahkemenin yapılan kontrata göre Beşiktaş’ın Fulya’da bir haksızlığa uğramadığına hükmettiğini ancak ‘Ferrari ve Del Bosque ile ilgili davayı kovalamanız gerekir’ demeleri lazım diyerek Beşiktaş’ın  bu tazminatlardan 15 milyon doların üstünde bir alacağını olduğunu belirtmişti.

Ahmet Nur Çebi Anadolu Ajansına şunanları demişti;

“Fulya ile ilgili Aşçıoğlu ile olan davamız yıllar önce görülmüş, tahkim kararını vermiş, yargıtay onamış. Hesaplaşma yapılırken kontratların geçerli olduğu, kontratlarda olanların uygulandığı ve yapılan kontrata göre Beşiktaş’ın uğradığı bir haksızlığın olmadığını söylüyor.

Yargıtay’dan onanmış. Bir tanesi bu. Daha sonra Cengiz Sarıkaya adlı bir arkadaşımız Yıldırım Demirören’in olduğu yönetimin ve sürecin ibra olmaması ile ilgili bir dava açıyor. Daha sonra Hürser Tekinoktay bey de bir dava açıyor. Bu dava Cengiz Sarıkaya’nın açmış olduğu ibranın iptal edilmesiyle ilgili davayla birleştiriliyor.

Bu davanın sonucunda mahkeme ve üst mahkemenin verdiği karar aynen şöyle: ‘Mahkeme kararına gerekçe olarak Vincent Del Bosque ve Matteo Ferrari’ye ödenen tazminatlar nedeniyle derneğin zarara uğradığını kabul etmiş ve bu gerekçe temelinde ibraların iptaline karar vermiştir.’

Aynı karar içerisinde mahkeme aynen şöyle devam ediyor: ‘Fulya Projesi yönünden kat karşılığı inşaat sözleşmeye aykırı fazladan kat inşa edildiğini fark ettiklerini ve müteahhide müdahale etmemelerini vahim bir idari hata olduğunu, sözleşmeye aykırı yapılan kısımlardan Beşiktaş Kulübünün herhangi bir pay almadığını, soruları üzerine 2 milyon ABD doları ile 95 metrekare büyüklüğünde bir daire ve Şan Öktem Tesisleri’ni modernize inşaatı sözünü aldıklarını beyan ettiklerini…” diyor. Fulya Projesi nedeniyle herhangi bir ibra iptaline gitmemiş, bu konuyu ibra iptal gerekçesi olmaktan açık ve ayrıntılı biçimde çıkarmıştır.

Yani mahkeme Fulya konusunda ibranın iptal olamayacağını söylüyor. Ferrari ve Del Bosque’de var ancak Fulya ile ilgili ibranın iptali bir gerekçe olamaz diye bağlıyor. Bahsi geçen Fulya’da bizim dava açabileceğimiz bir şey yok.

Mahkeme, ‘Fulya’da hata görülmemiştir’ diyor ama arkadaşlar aylardan beri ‘Git Fulya ile ilgili dava aç’ diyorlar. Fulya ile ilgili dava açılmış, mahkeme kararını vermiş, ‘Bu sözleşmeye göre Beşiktaş’ın bir kaybı yoktur’ demiş ve konu bitmiş. Mahkeme Del Bosque ve Ferrari konularında hata var ancak Fulya davasında kayıp gözükmemektedir dediği yerde bunlar hala Fulya için ‘Git dava aç’ diyorlar. Onu öyle dememeleri lazım. ‘Git Ferrari ve Del Bosque ile ilgili davayı kovalamanız gerekir’ demeleri lazım. Sanki Beşiktaş’a dağ bağışlamışlar gibi hareket ediyorlar.”

Hürser Tekinoktay’un Radyospor mikrofonlarında Ahmet Nur Çebi, Gökhan Tiryaki ve Denetim Kuruluna ile ilgili yaptığı açıklamaların tamamı

Hürser Tekinoktay: Ahmet Nur Çebi’nin sakladığı gerçekler ile neden genel kurula gitmediği açıkladı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu