Hürser Tekinoktay Beşiktaş kurullarına çağrı yaptı “Beşiktaş taraftarının sesine kulak verin.”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta hafta sonu taraftarın başlattığı isyan büyüyor.

Beşiktaş eski başkan adaylarından divan kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, mevcut yönetimin mali genel kurulda ibra edilmemesi halinde görevlerinin biteceğine dikkat çekerken seçilmiş kurullara da çağrıda bulundu.

Ahmet Nur Çebi yönetiminin meşruiyeti tartışılır hale gelmiştir diyen Tekinoktay, mali kongrenin aylardır ertelenenmesine ses çıkartmayan başkan adaylığını açıklayan üyeler ile bağımsız kurulları eleştirdi.

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi’ye isyan başladı: “Yeter artık Ahmet, Beşiktaş’ı terket.”

Hürser Tekinoktay, “Oluşacak başarısızlıkta sizler de sorumlu olursunuz”

Tekinoktay’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

Beşiktaş Kurullarının ve tüm Beşiktaşlıların dikkatine,

1- Beşiktaş Başkanı, Beşiktaş taraftarı ve Beşiktaş camiasının güvenini kaybetmiştir.

Bu neden ile Mayıs ayında yapılması gereken BJK Mali Genel Kurulda son iki yıl bize büyük hüsranlar yaşatan ve Fulya Davasını zaman aşımına sokan mevcut yönetimin ibra olmaması söz konusuyken;

“Ahmet Nur Çebi yönetimini ibra etmeyin 30 gün içinde seçime gidilsin”

2-Başkan adaylıklarını yıllar önce açıklayan adayların ve seçilmiş bağımsız kurulların bu duruma tek bir kelime etmemiş olmaları manidardır. Oysa meşruiyeti tartışılır hale gelmiş yönetimin İBRA olmaması halinde en geç 30 gün içinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurula gidileceği tüzük ve kanunca muteberdir.

3- Hal böyle iken mali kongrenin yapılmamasına tepkisiz kalan ve genel kurul çağrısı yapmayanların sezon başı oluşabilecek başarısızlıkların paydaşı olacağı aşikardır. Sayın kurullar unutmayın siz bağımsız olarak seçildiniz. Sokağın ve Beşiktaş’ın gerçek sahibi olan Beşiktaşlıların seslerine kulak vermelisiniz.

5/5 (1 Review)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d