Haluk Karakurt: Tevfik Yamantürk yanlış yapmıştır. Seçime gireceğim

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş’ta 17 Eylül’de yapılacak olan Divan Başkanlık Seçimi öncesinde Haluk Karakurt‘un Tevfik Yamantürk‘e tepkileri bitmiyor.

Haluk Karakurt: Tevfik Yamantürk’e kötü ören olmayın dedim

Ahmet Nur Çebi‘nin de kendi söylemleriyle ters düştüğünü beliren BJK Divan Başkanı Adayı Haluk Karakurt:
17 Eylül tarihi, Divan Başkanlık seçimi ile ilgili tüzüğe aykırı bir tarih, bunu yapmayın, Divan kurulunu daha fazla yıpratmayın, kötü örnek olmayın, henüz vakit varken bu kararınızı değiştirin dedim.

Sosyal medya üzerinden söyledim, telefonda söyledim, noterden ihtarname ile söyledim ‘Bir kez ağzımdan çıktı geri alamam ‘dedi.

Ama aldığı seçim kararının tüzüğe aykırı olduğunu ve sonunda ceza alacağını anladığında, akıl hocaları, 02.08.2022 tarihinde Gençlik ve Spor bakanlığına dilekçe yazdırdılar.

Haluk Karakurt: Seçimin Eylül ayına aktarılma nedenlerini utanmadan sıraladılar.

Seçim tarihinin Eylül ayına aktarılma nedenlerini utanmadan sıraladılar. Korku böyle bir şey.
Divan kurulunun saygıdeğer üyelerine soruyorum.

Fikstür, Bilanço ve denetim kurulu raporları yetişmedi diye, Divan Başkanlık seçiminin bu güne dek ertelendiğine şahit oldunuz mu? Geçmişte Seçim toplantılarında benzeri bir durum yaşadınız mı?

Haluk Karakurt: Yamantürk, Büyük yanlış yapmıştır. Cezasız kalmaması için ne gerekiyorsa mutlaka yapılacaktır.

Aldığı keyfi karara kılıf hazırlamak için BJK Divan Başkanı sıfatıyla bu yazının altına imza atan Sayın Tevfik Yamantürk, Büyük yanlış yapmıştır. Cezasız kalmaması için ne gerekiyorsa mutlaka yapılacaktır.

Sayın Yamantürk’ün İkramlarına mazhar olmuş üye arkadaşlar, bu sahteciliğe sessiz kalıyorlarsa, kendilerini sorgulasınlar.

“Divan üyesi, Beşiktaş’ın koruyucu neferidir”

Divan üyesi, Beşiktaş’ın koruyucu neferidir. Hatırlatmak isterim.

Divan kurulu: Kurullar üstüdür. Seçimle gelenlere hesap sorma ve onları denetleme yetkisine sahip Beşiktaşlılık rüştünü ispat etmiş akil insanlar topluluğudur ve Bu kurulun üyesi olmak bir onurdur.

Usulsüz yapılan bu seçime başlangıçta girmeme kararı almış olmama rağmen, bu anlayışın Beşiktaş’ta hâkimiyet kurmasını istemediğim için seçime girmeye karar verdim.

Sedat Peker’i tahliye eden eski savcı Engin Baltacı kimdir?

“Atalet içerisinde yetkisiz ve etkisiz bir kurulun Beşiktaş’a hiçbir yararı olmaz.”

At gözlüğü takmış, körü körüne taraf olan arkadaşlar bana oy vermesinler, sağduyu sahibi üyeler bana yeter, Divan kurulunu gereksiz ve yetkisiz gören anlayışa teslim edersek, atalet içerisinde yetkisiz ve etkisiz bir kurulun Beşiktaş’a hiçbir yararı olamaz.

17 Eylülde yapılacak Divan başkanlık seçimi, sadece başkanlık seçimi değildir.
Divan kurulunu fabrika ayarlarına geri döndürmek yanında, kaybedilen itibarın yeniden kazanılması ve Tüm kurullar üzerinde egemen olan bir kurulun yeniden doğuşudur.

Umarım katılım yüksek olur ve kazanan Beşiktaş olur.” dedi

FULYA DAVASI  |  MESUT YILMAZ   |  YAŞAR AŞÇIOĞLU  |  ENGİN BALTACI  | AHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖREN  |  FİKRET ORMAN

Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılıyor

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: